Kiedy zostaną naprawione buble na ul. Boh. Westerplatte? (ZDJĘCIA)

3
548

Odremontowana ul. Bohaterów Westerplatte miała zachwycać. Fakt, że została oddana do użytku w terminie wcale nie świadczy o dobrze wykonanej pracy. Mieszkańcy, kierowcy, przechodnie raz po raz natrafiają na kolejne “buble” związane z niedopracowaną inwestycją. Kiedy to wszystko zostanie naprawione?

Terminy poprawkowe

Spacer po nowo wyremontowanej ul. Boh. Westerplatte nie należy do nudnych. Nasz wzrok przykuwają pęknięte płytki, ubytki w ciągu pieszym, wystające słupki, a pod stopami możemy poczuć, jak płyty chodnikowe poruszają się. Nie ma w tym niestety ani odrobiny magi, a jedynie niedociągnięcia i chęć zmieszczenia się w terminie kosztem trwających już prawie miesiąc, prac poprawczych. Dlaczego tak się dzieje, opowiedział nam Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miasta –  Płyty są w dobrym stanie tylko mocna podbudowa uniemożliwiła ich dogęszczenie, teraz sporo z nich wymaga poprawy. Prace poprawkowe wykazane w protokole odbioru są już systematycznie realizowane, a ostateczny termin ich zakończenia  zaplanowano do końca maja – informuje. Tak późny termin prac poprawczych związany jest z koniecznością wykonania nasadzeń ponad 900 sztuk krzewów niskopiennych. Do końca tygodnia ma się także zakończyć synchronizacja sygnalizacji.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Zadajmy sobie pytanie, kto odpowiada za odbiór tej inwestycji? Czy ta osoba była łaskawa wstać zza państwowego biurka i sprawdzić jak spożytkowano nasze podatki???

  2. Zbyt mało urzędników chyba jest w urzędzie, że nie miał kto ruszyć d**pska zza biurka. Dlaczego inwestycja nie może być zrobiona w terminie i zgodnie z zamówieniem? Dlaczego zawsze są jakieś buble do poprawy? Dlaczego nikt nie stał z batem (bo chyba tak trzeba) nad firmą wykonującą te prace? Dlaczego marnotrawi się pieniądze? Dlaczego Janek jest zawsze zadowolony?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here