Powstanie parking wielopoziomowy ze skateparkiem na dachu. Tego w Polsce jeszcze nie ma

7
2132

O budowie parkingu wielopoziomowego w okolicach palmiarni pisaliśmy już kilkukrotnie. Okazuje się jednak, że miasto ma nieco bardziej złożone plany i chce by na ostatniej kondygnacji tego obiektu powstał skatepark, lub inny, podobnego rodzaju plac z rozrywkami. O tej inwestycji mówił na antenie Akademickiego Radia Index Filip Gryko, zielonogórski radny. Koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

Parking wielopoziomowy w Zielonej Górze

– Będzie przetarg na projektowanie. Wiemy, że ten parking jest bardzo potrzebny. Jest pomysł, żeby na ostatniej kondygnacji zrobić skate park, w połączeniu z torem do jazdy na rolkach. Takiego parkingu jeszcze w Polsce nie ma, ale jest np. w Berlinie – mówił F. Gryko. Parking wielopoziomowy miałby powstać w miejscu obecnego parkingu przy palmiarni, tak żeby po kładce bezpośrednio z Wzgórza Winnego można było na niego wejść.

Jak podkreśla Gryko rozwiązanie jest kosztowne tym bardziej, że jest problem z gruntem i teren ten jest niestabilny. – Kiedyś była tam żwirownia, kilkumetrowy nasyp. Będziemy musieli stawać ten parking na palach betonowych, puszczać minimum 11 metrów w ziemię – mówił Gryko.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Skoro grunt może być problemem, zbudujmy parking podziemny a na jego górze nie będzie umieszczony ten skate park czy co tam jeszcze. Nie możemy psuć otoczenia Palmiarni jakimiś betonowymi klatkami na samochody.

  2. Czy po to odnawiamy wzgórze winne by na jego krańcu zmontować skatepark?
    Parking wielopoziomowy OK, ale nie widzę skateparku w tym miejscu, lepszym rozwiązaniem jest przebudowa skateparku w parku Tysiąclecia

  3. Chyba wreszcie jakiś udany pomysł w tym mieście. Miejsce to nadaje się na taki parking i jest on tutaj bardzo potrzebny. No i wreszcie bez wycinania drzew i niszczenia zieleni. Przy okazji planowania nie zapomnijmy o miejscach dla autokarów, których w Zielonej Górze tak bardzo brakuje.
    Skatepark to nie jest dobry pomysł ale inne atrakcje współgrające z tym miejscem można rozważyć. Proponuję ogłosić konkurs lub jakiś sondaż na ten temat. I nie musi to być park rozrywki. Turyści odwiedzający Palmiarnię na pewno nie przyjdą tu jeździć na rolkach. Jako pierwszy zgłaszam swój pomysł. Ponieważ jest to winne wzgórze umieśćmy tutaj filię muzeum w której będzie eksponowany dział winiarski, a obok na przykład stoisko z pamiątkami i winami naszego i tylko naszego regionu. W sąsiedztwie mamy też domki winiarzy. Można to spiąć w jakąś logiczną całość i wtedy będziemy mieli wszystko w jednym miejscu.

  4. bardzo dobry pomysl.obok ustawilbym stanowisko ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami do pielegnacji moheru i wąsa.
    czemu sie tak tego skate parku uj*baliscie ? pomysl zly,bo nikt z was nie bedzie w stanie z niego korzystac?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here