Poszukiwani Lubuszanie do darmowej podróży po Europie

3
2335
Designed by Freepik
Ruszyła rekrutacja do nowego projektu Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej: „Road Trip”. 8 osób w wieku od 18-30 lat przez miesiąc będzie przemierzać czterema szlakami przez cały kontynent, odwiedzając miejsca i ludzi oraz poznając lokalny klimat i projekty, które zmieniają życie Europejczyków na lepsze. Nabór uczestników jest otwarty do 11 lutego.
Projekt Road Trip odbędzie się w okresie wiosenno-letnim tego roku. Cztery duety przemierzą Europę minibusem czterem szlakami: od krajów bałtyckich do miejsc najbardziej wysuniętych na zachód Europy; wzdłuż Dunaju; poprzez kraje śródziemnomorskie oraz wzdłuż Atlantyku. Będą  zdawać na bieżąco wideo relację z podróży oraz dzielić się ze swoimi rówieśnikami – milenialsami – wrażeniami z podróży.

Road Trip. Zwiedzasz i relacjonujesz podróż

Podczas Road Trip uczestnicy będą odwiedzać miejsca, spotykać ludzi i poznawać europejskie projekty, które zmieniają na lepsze codzienne życie lokalnych społeczności. Po zakończeniu podróży wyjątkowe doświadczenia i wrażenia uczestników umieszczone zostaną w filmie podsumowującym europejską przygodę oraz w przewodniku po europejskich szlakach, wykraczających poza zwyczajowe atrakcje turystyczne.
Do udziału w podróży przez Unię Europejską mogą zgłaszać się młodzi Europejczycy oraz rezydenci w UE w wieku od 18 do 30 lat włącznie. Kandydaci muszą być zdolni do interakcji i posługiwania się językiem angielskim (co najmniej w bazowym stopniu), posiadać ważny przynamniej do grudnia 2018 roku paszport oraz być dostępni do realizacji miesięcznej podróży w następujących terminach:
  • połowa kwietnia 2018  – połowa maja 2018
  • połowa maja 2018 – połowa czerwca 2018
  • koniec czerwca 2018 – koniec lipca 2018
  • koniec lipca 2018 – koniec sierpnia 2018

Koszty podróży Cię nie dotyczą

Koszty podróży pokrywa Komisja Europejska, każdemu duetowi uczestników będzie towarzyszyć osoba odpowiedzialna za logistykę i bezpieczeństwo oraz operator kamery.
Aby wziąć udział w projekcie należy przedstawić swoją kandydaturę do 11 lutego 2018 roku, rejestrując się poprzez formularz oraz nagrywając 60. sekundowe wideo opowiadając o sobie, motywacji do uczestnictwa w projekcie oraz dlaczego organizatorzy powinni wybrać właśnie Ciebie!
Więcej szczegółowych informacji wraz z regulaminem naboru na stronie projektu: https://roadtriproject.eu/

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here