Pomnik przy pl. Matejki ze stali nierdzewnej? „To skąd te plamy?” (SPRAWA OD CZYTELNIKA)

1
815
fot. ZielonaNews.pl

Tydzień temu pisaliśmy o fuszerkach na pl. Matejki. Mieszkańcy za pośrednictwem radnego zgłosili je do magistratu. Chodziło między innymi o barwę pomnika (czytaj więcej: Mieszkańcy wytykają fuszerki na pl. Matejki).

Czytaj dalej za reklamą —>Pomnik na pl. Matejki rdzewieje?

Dlaczego pomnik Niepodległości Polski na placu Matejki zmienił ostatnio barwę i czy co jakiś czas trzeba będzie jego czyścić – pytał mieszkaniec.  W odpowiedzi magistrat wyjaśnił, że pomnik był czyszczony i dalszych prac się nie przewiduje, bo pomnik jest wykonany ze stali nierdzewnej.  – Jak nie rdzewny to skąd ta rdza, te plamy – pyta nasza Czytelniczka Pani Olga. I komentuje: Ze 3 razy go czyścili z rdzy. Pomnik ze stali nierdzewnej, serio? To jakąś kpina! Z kolei Pan Daniel zauważa: Jak w dniu montażu pisałem, że jest źle pospawany i niezakwaszony, to dostałem odpowiedź bodajże od projektanta, że faktycznie mam rację że nieco mało estetycznie ale na pewno nie będzie korodował – pisze.

Czytaj dalej za reklamą —>Stal nierdzewna rdzewieje?

W tej sprawie napisaliśmy do magistratu, ale czekamy na odpowiedź. Próbowaliśmy jednak znaleźć odpowiedź także na własną rękę i na stronie www.stalnierdzewna.com znaleźliśmy wyjaśnienie, że naloty na elementach ze stali nierdzewnej to normalna sprawa. – Stal nierdzewna spośród innych materiałów słynie z tego, iż nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia dla ochrony swojego wyglądu jak i własności – jednak jak każdy inny materiał konstrukcyjny – szkło, ceramika czy porcelana – wymaga pielęgnacji i czyszczenia, aby zachować na dłużej swój błysk i estetyczny wygląd a co za tym idzie unikalne własności. Z zależną częstotliwością od warunków w jakich jest eksploatowany dany materiał ze stali nierdzewnej – konieczna jest odpowiednia konserwacja i czyszczenie – czytamy na stronie stalnierdzewna.com. Mimo tych informacji czekamy także na wyjaśnienie ze strony urzędu. (Aktualizacja: Mimo prób uzyskania odpowiedzi na pytanie, czym są plamy na pomniku i czy miasto jednak planuje dodatkowe prace by pomnik oczyścić, odpowiedzi nie otrzymaliśmy).

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Metalowe ramiona,jak ręce wyciągnięte ku slońcu. Jakby nierozerwalna siła trzech sił z trzech zaborów scalona w jedność,zrodzona z bólu.
    Za każdym razem,gdy go widzę ,to kurwa płaczę.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here