Pijany kierowca uciekał przed policją. Wjechał w budynek

0
248
fot. KPP w Nowej Soli

Nowosolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który spowodował ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz popełnił szereg wykroczeń. – Pijany 30-latek próbując uciec funkcjonariuszom nie zapanował nad swoim pojazdem i rozbił go o budynek mieszkalny. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – informuje młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.
Przyspieszył na widok radiowozu

W sobotę (23 stycznia) tuż po północy, policjanci  patrolując ulicę Piłsudskiego w Nowej Soli zauważyli pojazd marki Seat, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. – W związku z zaistniałą sytuacją policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierujący jechał z nadmierną prędkością i nie respektował przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ścigali pirata drogowego będąc w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym, który wysłał w rejon patrole wspierające – informuje policja.

Wypadł z drogi uszkodzić znak i sygnalizatory, wjechał w budynek
W pewnym momencie seat wypadł z drogi, uszkodził znak i dwa sygnalizatory świetlne, a następnie z pełną prędkością wjechał w budynek mieszkalny. – Pojazd został w takim stopniu zniszczony, że kierujący nie mógł z niego wysiąść. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna był przytomny, a funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kierującym okazał się być 30-letni obywatel Ukrainy. Po wydobyciu z pojazdu został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nikomu z lokatorów uszkodzonego budynku nic się nie stało – wyjaśnia Renata Dąbrowicz-Kozłowska  z KPP w Nowej Soli.

Pobrano krew do analizy
Podczas czynności procesowych pobrano krew do analizy, która dokładnie wskaże stężenie poziomu alkoholu w organizmie 30-latka. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnienie licznych wykroczeń drogowych w tym stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, mężczyzna odpowie przed sądem.

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here