Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze coraz bliżej realizacji

1
389
Uniwersytet Zielonogórski w projekcie ATHENA
Designed by Freepik

Do pomysłu utworzenia Parku Technologii Kosmicznych wielu zielonogórzan podchodzi sceptycznie i pyta czy taki obiekt ma sens w naszym mieście. Wszystko wskazuje na to, że Park Kosmiczny rzeczywiście powstanie. Marszałek Elżbieta Anna Polak pozyskuje kolejnego partnera do tego przedsięwzięcia.

Kosmiczna Góra

Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśla, jak ważne dla realizacji inwestycji jest pozyskanie partnerów z dziedziny biznesu i nauki. Niezbędne jest poparcie Uniwersytetu Zielonogórskiego, który może wesprzeć projekt zapleczem infrastrukturalnym i kadrowym. Uczelnia jest ważnym partnerem, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w badaniach i kształceniu kadry w astronomii i inżynierii systemów. Podczas spotkania z władzami Uniwersytetu rozmawiano o koncepcji powstania Parku Technologii Kosmicznych i omawiano możliwość finansowania projektu ze środków RPO – Lubuskie 2020.

Lubuskie robi kosmiczny biznes

Celem projektu stworzenia Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze jest utworzenie wiodącego ośrodka przemysłowo-badawczego inżynierii kosmicznej i satelitarnej w województwie Lubuskim. W spotkaniu uczestniczyli także: członek zarządu Alicja Makarska, Senator RP Waldemar Sługocki, były poseł Bogusław Wontor oraz kanclerz UZ Katarzyna Łasińska.
Przypominamy Park Technologii Kosmicznych miałby powstać w Nowym Kisielinie. Obok uczelni, drugim ważnym partnerem projektu jest firma Hertz Systems. Pomysł wspiera generał Mirosław Hermaszewski.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Kiedy lecą w kosmos ? Boguś Ela i krętacz z hertza ?.. jak coś mam psa który błąka się obok mojego bloku od jakiegoś czasu

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here