Park Przemysłowo-Technologiczny to nie tylko fabryki. Co tam się dzieje?

0
744
Zielona S3
Designed by Freepik

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie, kojarzy się często z fabrykami i miejscami pracy. Prezydent miasta powtarza, że strefa przemysłowa rozwija się i brak już miejsc na nowych inwestorów. Stąd też decyzja o kolejnej strefie przemysłowej. Jednak LPPT to nie tylko fabryki. Teren składa się z dwóch kompleksów:

  • Parku Przemysłowego, gdzie funkcjonuje m.in.: LUG – Centrum Badawczo – Produkcyjne, BWK Logistic, Darstal, Ideal Automotive, E-obuwie, Styropmin.
  • Parku Naukowo – Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, radni zwrócili uwagę na rozwijający się prężnie Park Naukowy.
Struktura organizacyjna Parku Naukowo – Technologicznego UZ Sp. z o.o. przedstawia się następująco:

  • Centrum Logistyczne Parku Naukowo-Technologicznego i Platformy na rzecz Nauki
    i Gospodarki,
  • Centrum Zrównoważonego Budownictwa i Energii,
  • Centrum Innowacji – „Technologie dla Zdrowia Człowieka”,
  • Centrum Technologii Informatycznych.

Technologia górą!

Dzięki stworzeniu odpowiedniej infrastruktury, która obejmuje zaplecze lokalowe, sprzętowe, intelektualne, a także umiejętności współpracy z przedsiębiorcami, Park Naukowo – Technologiczny UZ Sp. z o.o. prowadzi działania i kreuje lokalny system innowacji i transferu technologii, w szczególności do sektora MŚP. – Z usług Parku korzystają takie innowacyjne firmy jak: Hertz Systems, Abnorm, Iteo, ECOVERDE, AGP Advanced Graphene Products. Na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo -Technologicznego działa Inkubator Przedsiębiorczości Miasta Zielona Góra, którego oferta skierowana jest do początkujących przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Przypominamy, że park nie przestaje się rozwijać. Niedługo ma powstać tutaj Park Technologii Kosmicznych (czytaj: Powstanie Park Technologii Kosmicznych).

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here