Park kieszonkowy przy pl. Pocztowym. Czy będzie tu zielono?

0
523
fot. ZielonaNews.pl

Na początku kwietnia pisaliśmy o utworzeniu parku kieszonkowego przy pl. Pocztowym. Część mieszkańców krytykuje zmiany na skwerze. Powód? Brak zieleni. 
Część mieszkańców narzeka na brak zieleni przy pl. Pocztowym

Zdjęcie prezentuje jak było przed zmianami i po zmianach/ fot. Google Maps/ ZielonaNews.pl

Na skwerze przy pl. Pocztowym powstał park kieszonkowy. Pojawiły się tutaj huśtawki dla dorosłych, ławki, stojaki na rowery, zdrój uliczny (czytaj więcej: Zmiany przy pl. Pocztowym). – Brak zieleni – zauważa pan Damian. Pani Róża komentuje: Szaro, buro i ponuro. Zdecydowanie już lepiej z tymi krzakami było. Tu minimalizm. Pani Edyta z kolei pyta: Po co wycinano te krzewy? Wyglądały dobrze, dawały cień, no i było zielono! Pani Elwira też nie jest zadowolona ze ze zmian: Było zielono, teraz jest szaro i okropnie. Pani Wanda pisze: niefajnie, zanim te drzewka dadzą jakiś cień, to w czasie upału nikt z tego nie skorzysta. Litości więcej zieleni miało być (więcej komentarzy znajdziecie tutaj: Park kieszonkowy przy pl. Pocztowym. Mieszkańcy komentują)

Niektórym się podoba…
Są i głosy, którym zmiana się podoba. Pan Kamil zauważa: Był nieogarnięty krzak do którego można było się co najwyżej po alko odlać. Teraz są nowe, młode nasadzenia i trudno wymagać że od razu ktoś zasadzi rozłożyste drzewo. Za chwilę będzie zielono. Dodatkowo inne bajery z których można korzystać. Pan Tomek pisze: W końcu są drzewa. Inwestycja na plus. Pojawiły się sugestie, że być może ma to związek z tym, że na początku kwietnia wiosna nie rozkręciła się na dobre (więcej komentarzy znajdziecie tutaj: Park kieszonkowy przy pl. Pocztowym. Mieszkańcy komentują)

Czy się zazieleni?
Co z tą zielenią?
Pytania dotyczące zieleni wysłaliśmy do urzędu miasta. Chcieliśmy ustalić, czy miejsce to się zazieleni, kiedy wiosna pojawi się w pełni? Pytaliśmy o to, czy zieleń została posadzona i czy trzeba poczekać aż będzie cieplej i wszystko się zazieleni czy też nasadzenia będą dopiero wykonywane? Pytaliśmy także o to, czy zawarte w przetargu nasadzenia zieleni wysokiej w formie gaju, który miał być okapem osłaniającym ławki i huśtawki, pojawią się czy może są już zasadzone (i trzeba poczekać na efekt).

W parku kieszonkowym przy pl. Pocztowym jesienią na rabatach posadzono byliny kwitnące, wśród nich są: liliowiec, szałwia, rozchodnik, bodziszek, trzcinnik, piwonia chińska, tawuła japońska i narcyz trąbkowy. Za miesiąc, dwa, kiedy byliny urosną będziemy mogli podziwiać je w pełnej okazałości. Na rabatach są też żonkile, które na dniach powinny być już widoczne. W parku posadzono też krzew – tawułę japońską i sześć drzew, w tym trzy ambrowce amerykańskie. Te ozdobne drzewa dochodzą do 10-15 metrów wysokości. Jesienią liście nabierają wyjątkowego, szkarłatnego koloru. Każdy skwer z czasem zyskuje, część drzew później wypuści liście – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Informacje odnośnie przetargu znajdziecie też na stronie urzędu miasta: Przetarg na zagospodarowanie m.in. pl. Pocztowego.

fot. screen z materiałów przetargowych Urzędu Miasta Zielona Góra
fot. screen z materiałów przetargowych Urzędu Miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here