Oszukał pracodawcę na prawie pół miliona złotych

0
980
fot. KMP Zielona Góra

Nieuczciwy pracownik został zatrzymany przez policję. Mężczyzna miał wykorzystywać swoje stanowisko do oszukiwania przy sprzedaży i promocjach na telefony komórkowe i tablety.

Zatrzymani przyznali się do winy

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymali zawiadomienie od przedstawiciela jednej z firm zajmujących się telefonią komórkową, który podejrzewał swojego pracownika o nieuczciwe działania.
W trakcie prowadzonego postępowania ustalono m.in., że pracownik firmy zamiast  przekazywać różnym firmom telefony i tablety na promocyjnych zasadach, sprzedawał sprzęt, a do firmy dostarczał podrobione zaświadczenia o objęciu promocją tych firm.W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że 45-latkowi w przestępczym procederze pomagał 38-letni brat, a w sprawę zamieszane były także dwie kobiety w wieku 23 i 27 lat. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i przesłuchane – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Wszystkie osoby przyznały się do winy, teraz grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Łączna wartość strat została oszacowana na co najmniej 466 tys. zł. – Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zostali objęci dozorem policyjnym. Obie kobiety mają również zakaz opuszczania kraju, a mężczyźni musieli wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 7 i 10 tys. zł. Ponadto prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym nieruchomości będącej własnością 45-latka, a wartej 465 tys. zł – dodaje M. Stanisławska. Żadna z zatrzymanych osób nie była wcześniej notowana.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here