Niezwykły koncert w Zielonej Górze. Usłyszymy utwory m.in. Vivaldiego i Mozarta

0
1027
fot. Mirosław Materek

18 sierpnia w Zielonej Górze Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej zagra w doborowym towarzystwie wirtuozów gry na trąbce, puzonie i tubie czyli międzynarodowej kadrze CORNO – Brass Music Festival. Wystąpią pod batutą Marii Badstue, urodzonej w Indiach duńskej dyrygentki.

Koncert symfoniczny. To będzie niezwykłe połączenie

fot. materiały prasowe

Zapowiada się prawdziwa uczta dla ucha. Wirtuozi z Corno – Brass Music Festival w towarzystwie zielonogórskich filharmoników zagrają między innymi Koncert F-Dur na dwa rogi, smyczki Antonio Vivaldiego,  Koncert Es-Dur na róg i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta. Poprowadzi ich popularna w krajach skandynawskich Maria Badstue. Takie połączenie muzyków jest gwarancją wspaniałej muzycznej uczty. Koncert odbędzie się 18 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.  Bilety na koncert już do nabycia: Koncert symfoniczny.

W programie:
Antonio Vivaldi – Koncert F-Dur na dwa rogi, smyczki i b.c. op. 47/6
Georg Christoph Wagenseil – Koncert Es-dur na puzon altowy i orkiestrę
Johann Wilhelm Hertel – Koncert D-dur nr 3 na trąbkę, smyczki i b.c.
Thomas Albinoni – Koncert g-moll op. 9, nr 8 na obój w opracowaniu na tubę i orkiestrę
Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert Es-Dur na róg i orkiestrę

Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej
Radek Baborak, Hongpark Kim – róg
Manu Mellaerts – trąbka
Kris Garfitt – puzon
Vikentios Gionanidis – tuba
Maria Badstue – dyrygentka

CORNO – Brass Music Festival

CORNO – Brass Music Festival to wydarzenie, którego nie można przegapić. W Zielonej Górze będą odbywać się wspaniałe koncerty o zróżnicowanych charakterze. Usłyszymy instrumenty blaszane, ale także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej. Obywać się będą koncerty kameralne i symfoniczne.  To największy taki Festiwal w Polsce i tej części Europy. Więcej o festiwalu możecie przeczytaj tutaj: VII CORNO – Brass Music Festival.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here