Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze i Wigilia Miejska. Kiedy?

0
3616
fot. ZielonaNews.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze odbędzie się 15 grudnia i potrwa do czwartku 21 grudnia. Wigilia Miejska zaplanowana jest na 17 grudnia. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze to już tradycja. Na deptaku rozstawiają się handlarze prezentujące świąteczne wyroby, – Jarmark rozpocznie się w piątek, 𝟭𝟱 𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮 na urokliwym zielonogórskim deptaku i trwać będzie do czwartku 𝟮𝟭 𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮, a stoiska rozstawione będą na ulicy Stary Rynek oraz w części ulicy Żeromskiego (do ulicy Mickiewicza) – informuje Zielonogórski Ośrodek Kultury. To tu znajdziemy pomysły na prezenty, unikatowe dekoracje i ozdoby choinkowe. Będzie także można napić się grzanego wina a także nabyć lokalne produkty spożywcze: przetwory, wędliny, miody itp.

Jarmark Bożonarodzeniowy. W Zielonej Górze nie zabraknie atrakcji dla dzieci

W weekend 𝟭𝟲 𝗶 𝟭𝟳 𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮 będzie działać Świąteczna Warsztatownia. – W godzinach od 12.00 do 16.00 nasi animatorzy poprowadzą 𝗸𝗿𝗲𝗮𝘁𝘆𝘄𝗻𝗲 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗽𝗹𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲 w namiocie przy ratuszu. To doskonała okazja do wspólnej rodzinnej zabawy i tworzenia świątecznych ozdób i zabawek – informuje ZOK.

Wigilia Miejska w Zielonej Górze

Mieszkańcy miasta będą mieli okazję wspólnie świętować podczas Wigilii Miejskiej. Start zaplanowano na godz. 15.00. – Wspólnie podzielimy się opłatkiem, wysłuchamy życzeń od biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Po ceremonii serdecznie zapraszamy do wspólnego posiłku – informuje ZOK.

Warsztaty rzeźbienia w lodzie

W tym roku odbędą się po raz kolejny warsztaty rzeźbienia w lodzie. Start we wtorek, 19 grudnia, o godz. 15.00. – Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będzie można spróbować swoich sił jako rzeźbiarz. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko. Artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem – zachęca ZOK.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here