Nowoczesna ma kandydata na prezydenta. Z inwestorem porozmawia bez tłumacza

0
149

Dzisiaj Nowoczesna przedstawiła swojego kandydata, a w zasadzie kandydata na kandydata, na prezydenta Zielonej Góry. Został nim Andrzej Żywień.

Nowoczesna przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Zielonej Góry. Nie jest to jednak jednoznaczne, z tym, że to właśnie on powalczy o prezydencki fotel. Jak już pisaliśmy Nowoczesną i Platformę Obywatelską będzie reprezentowała tylko jedna osoba.  (czytaj więcej: Wspólny kandydat na prezydenta Nowoczesnej i PO). W Platformie Obywatelskiej toczą się teraz prawybory (czytaj więcej Prawybory w PO). Z kolei Nowoczesna bezdyskusyjnie i bez debat wybrała swojego przedstawiciela. To właśnie pomiędzy kandydatem PO, wyłonionym w prawyborach, i Andrzejem Żywieniem zostanie dokonany ostateczny wybór, kto będzie reprezentował obie partie w wyborach na prezydenta Zielonej Góry.

Andrzej Żywień kandydat Nowoczesnej na prezydenta Zielonej Góry

Andrzej Żywień przez wiele lat pracował jako doradca handlowy w Japonii i w Danii. – Na temat inwestycji, szczególnie inwestycji zagranicznych, wiem bardzo dużo. Spędziłem jako radca handlowy 4 lata w Tokio, 9 lat w Kopenhadze. Pomagałam firmom zagranicznym w procesie inwestycyjnym. Żeby się spotkać z osobami decyzyjnym nie potrzebuję ani tłumacza ani doradcy, a bezpośredni kontakt daje dużo lepsze rezultaty – przekonywał.

Flagowe hasło przedstawiciela Nowoczesnej to: Miasto dla ludzi – ludzie miastu. – To jest jest moja filozofia zarządzania miastem. Władza powinna robić wszystko, żeby ludziom żyło się lepiej – wyjaśniał. I postulował między innymi powstanie witryny internetowej, która byłaby łącznikiem między mieszkańcami a władzami miasta. – Chodzi o serwis internetowy, gdzie wszyscy obywatele Zielonej Góry będą mogli wypowiadać się w sprawie najważniejszych spraw dla miasta. W tej chwili konsultacje społeczne są bardzo okrojone, uczestniczy w nich 100 czy 200 osób.  A serwis internetowy umożliwi udział nawet tysiącu – tłumaczył. Ma już pomysły na rozwój Zielonej Góry. Wśród nich jest międzynarodowy festiwal, czy pobudzenia klastra IT, a także rozwój w kierunku dbania o osoby starsze i niepełnosprawne.  Chciałby także, żeby zadbano o rozwój piłki nożnej i już wśród najmłodszych szukano talentów piłkarskich by później tworzyć drużyny piłkarskie. Postulował także powrót Zielonej Góry do miasta ogrodów. – Stwórzmy też park ostatniego spaceru. Żeby ludzie, którym odchodzą przyjaciele w postaci zwierząt, mogli pochować zwierzęta, a w tym miejscu posadzić drzewa. W ten sposób zalesiamy jakby Zieloną Górę i stawiamy jednocześnie pomnik, tym naszym przyjaciołom – wyjaśniał. Postulował także o 24. godzinne dyżury ginekologów. Przypomniał także o nadaniu Trasie Aglomeracyjnej imienia Zbigniewa Herberta (czytaj więcej: Trasa Aglomeracyjna imieniem Zbigniewa Herberta).

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here