NOWOCZESNA: To nie będzie łatwa koalicja. O wyborach, kandydacie i PO

0
201
fot. ZielonaNews

Dziś w biurze posła Pawła Pudłowskiego, odbyła się konferencja prasowa z udziałem przewodniczącej partii Nowoczesna, Katarzyny Lubnauer. Tematem spotkania była koalicja z PO, ale także plany Nowoczesnej na zbliżające się wybory.

Nowoczesna surowo oceniała rządy PO

Przewodnicząca Katarzyna Lubnauer jest obecnie w podróży po Polsce, gdzie spotyka się z przedstawicielami partii w regionie i rozmawia z obywatelami. Posłanka odwiedziła m.in.: Szczecin, Poznań, Przemyśl. – Cały czas rozmawiamy o samorządzie i koalicji z Platformą Obywatelską – powiedziała K. Lubnauer i zaznacza, że wybory samorządowe mogą mieć wpływ parlamentarne, które odbędą się w 2019 roku. Posłanka przyznała, że koalicja z Platformą Obywatelską nie jest dla Nowoczesnej łatwa. – Wielokrotnie dość surowo osądzaliśmy lata rządów PO i PSL i to się nie zmieniło. Wciąż uważamy, że są pewne rzeczy, które wymagają negatywnej oceny – powiedziała Katarzyna Lubnauer, jednak jak dodaje liczy się silna opozycja, żeby możliwe było zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością.

Nowoczesna przeciwko smogu

Nowoczesna i PO zgadzają się w kwestii walki o czyste powietrze. Nowoczesna zaznacza, że jest to niezwykle ważna kwestia, dlatego dziś złożyła pakiet ustaw antysmogowych . – Uważamy, że smog jest jednym z ważniejszych problemów. Rocznie z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera ponad 40 tys. Polaków – powiedziała K. Lubnauer. Nowoczesna chce stworzyć państwo, które będzie działało skutecznie, ale nie odbierało wolności obywatelom. – Ważnym elementem naszych działań są ustawy związane z prawami obywatelskimi. Ostatnio złożyliśmy ustawę o świadomej prokreacji, jak również ustawę o przemocy ekonomicznej. W tej chwili w trakcie konsultacji jest nasz projekt dotyczący związków partnerskich – wylicza posłanka.

Kandydat w Zielonej Górze

W niektórych miastach, jak Gdańsk, czy Wrocław Nowoczesna w wyborach samorządowych będzie proponować własnych kandydatów, w niektórych będzie to kandydat wspólny z Platformą Obywatelską. W Zielonej Górze kandydat będzie wspólny. – Mamy ambicje, żeby mieć swojego kandydata, ale chcemy przede wszystkim wygrać, dlatego wybierzemy wspólnego – powiedział poseł Paweł Pudłowski. Kandydata powinniśmy poznać do końca kwietnia. Pierwsze informacje o koalicji Nowoczesnej i PO miały miejsce w ubiegłym tygodniu (czytaj: PO i Nowoczesna łączą siły).

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here