Niedziela to ostatni dzień by zagłosować na trasę mini busa

0
787
fot. ZielonaNews.pl i i materiały urzędu miasta Zielona Góra

Urząd miasta ogłosił konsultacje w sprawie przejazdu mini autobusów. Mieszkańcy będą mogli zagłosować na trzy warianty trasy.
Mini autobusy w Zielonej Górze. Jaka trasa?

W lutym w urzędzie miasta podpisano umowę na zakup mini autobusów. Jak wyjaśnił prezydent miasta mają one wozić zielonogórzan i turystów z parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni na deptak.  Wielu mieszkańców komentowało sprawę i podkreślało, że zakup pojazdów dla tak krótkiej trasy jest bezcelowe (czytaj więcej: Mini busy i komentarze mieszkańców Zielonej Góry). Teraz urząd miasta poinformował, że o konsulktacjach w sprawie tras przejazdów mini busów. Potrwają od 3 do 19 marca.

Wybierz trasę
– Do wyboru będą trzy potencjalne trasy o różnej długości. Każda z proponowanych zawiera część wspólną: autobus wyjedzie z przystanku zlokalizowanego przy nowo wybudowanym parkingu przy Palmiarni i pojedzie w kierunku deptaka zatrzymując się po drodze na następujących przystankach, na ulicach: Kupieckiej, Ciesielskiej, przy Wieży Głodowej blisko ratusza i przy placu Pocztowym. Następnie autobus powróci ulicą Drzewną do Kupieckiej i po przystanku  na placu Matejki dojedzie do urzędu miasta – informuje magistrat.

Mieszkańcy mogą głosować na trzy warianty trasy.

 

  • Wariant pierwszy: busik wjedzie w ul. Zyty i zatrzyma się na przystanku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, skąd powróci od razu na parking przy Palmiarni.
  • Wariant drugi: wiedzie przez drogi wewnętrzne szpitala, gdzie autobus wyjedzie na ul. Waryńskiego i ul. Podgórną wróci na parking przy Palmiarni.
  • Wariant trzeci: prowadzi przez ul. Wazów wzdłuż Parku Tysiąclecia – w planach jest między innymi przystanek przy wejściu głównym do szpitala.

 

Na warianty można głosować na stronie konsultacji społecznych:   Wybierz wariant trasy mini busika.

Przypominamy także, że urząd miasta kupił trzy mini autobus niskopodłogowe oi długości od 5,8 m do 7m. W busie będzie 10 miejsc. Na jednym ładowaniu mogą przejechać 180 km. Koszt pojazdów to 4,7 mln zł (czytaj więcej: Zakup mini autobusów w Zielonej Górze).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here