Mini autobusy pojawią się w Zielonej Górze. Koszt to prawie 4,7 mln zł

1
2371
fot. ZielonaNews.pl i i materiały urzędu miasta Zielona Góra

Od wielu lat staramy się być liderem i myślę, że wraz końcem tego roku będziemy najbardziej ekologicznym i najbardziej elektromobilnym miastem w Polsce. Postaraliśmy się o to już dawno i sukcesywnie podpisujemy umowy na dostarczenie autobusów – mówił dziś prezydent miasta Janusz Kubicki. Dziś podczas konferencji prasowej podpisał umowę na dostawę mini autobusów dla 19 pasażerów.
Mini autobusy w Zielonej Górze

Do Zielonej Góry trafią trzy autobusy elektryczne niskopodłogowe o długości od 5,8 m do 7 m. Będą to tzw. autobusy mini na 19 miejsc. Będą mogły przejechać na jednym ładowaniu co najmniej 180 km.  – Mini autobusy cieszy się dużą popularnością w Europie. To jest to nowoczesny koncept – mówił Slaven Vrhovski, przedstawiciel LIDER KINETIK SP Z O.O. 

Mini busy będą dowozić turystów z nowego parkingu
Prezydent miasta podkreślał, że chce by zielonogórski tabor był zróżnicowany. – Chcemy mieć od najmniejszych do przegubowych autobusów – tłumaczył. Jak wyjaśnia magistrat autobusy miałyby się przemieszczać wąskimi ulicami w ścisłym centrum miasta. – Dowiozą zielonogórzan i turystów z nowego parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni na deptak – wyjaśnia J. Kubicki. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską. Wartość zamówienia brutto to prawie 4,7 mln zł (netto to nieco ponad 3,8 mln zł).

Przedmiotem
zamówienia jest:
dostawa 3 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych  niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 5,8 m (MINI) wraz z wyposażeniem, bateriami trakcyjnymi, które muszą umożliwić przejechanie (w pełni obciążonemu autobusowi) co najmniej 180 km i minimalną liczbą miejsc dla 19 pasażerów,
dostawa 3 sztuk stacji ładowania Wollbox do ładowania autobusów
mocą
22kW i słupki do ich mocowania,
przeprowadzenie szkolenia dla pracowników, odpowiedzialnych za
serwisowanie
autobusów, a w rezultacie udzielenie Autoryzacji na
naprawy
gwarancyjne autobusów oraz dla pracowników,
odpowiedzialnych
za prowadzenie autobusów.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Prawie 5 mln zł na 3 busy mające wozić ludzi z Palmiarni na deptak czyli w prostej linii ok. 800 metrów przez piękny park i klimatyczną ulicę Kupiecką? To już nie ma na co wydawać pieniędzy w mieście? Bzdura totalna !!! Chyba Pan Prezydent przed końcem kadencji traci zdrowy rozsądek w zakresie gospodarowania finansami publicznymi….

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here