Na tej trasie pędzą jak szaleni. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

0
984
fot. KMP Zielona Góra

Pechowo rozpocznie się Nowy Rok dla trzech mieszkańców Zielonej Góry i mieszkańca powiatu Myśliborskiego. Przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę swoich samochodów, ponieważ przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę i policjanci za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali im prawa jazdy.
Na tej trasie pędzą jak szaleni. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Policjanci z grupy SPEED z wielkim zaangażowaniem i determinacją będą ścigać osoby, które w tak rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego przekraczając znacznie prędkość w terenie zabudowanym. Tym razem patrol SPEED pojawił się w środę /30.12/, w zielonogórskiej dzielnicy Ochla, gdzie policjanci sprawdzali przestrzeganie przepisów na drodze prowadzącej z Ochli do Kiełpina i Jarogniewic. – Właśnie te miejsca wskazują często mieszkańcy jako trasy, gdzie kierujący rozwijają nadmierne prędkości. Zaledwie 2 godziny wystarczyły aby przekonać się, że są kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Trzech takich kierujących policjanci zatrzymali w Ochli, a jednego w niedalekich Jarogniewicach. Wszyscy czterej stracili prawa jazdy na 3 miesiące i będą się musieli na ten czas przesiąść na fotel pasażera lub zmienić środek lokomocji – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Gdzie zostali zatrzymani?
Pierwszy z kierujących jadący volkswagenem został zatrzymany w Jarogniewicach przed godziną 9, natomiast pozostali trzej kierujący toyotą, oplem i renaultem, w Ochli. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto rzez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli prowadzić pojazdów. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty, gdy kierujący pomimo braku uprawień wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania uprawnień przedłużony zostaje o kolejne 3 miesiące.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here