Mycie elewacji – cena za profesjonalną usługę

0
128
fot. materiały prasowe

Elewacja domu przez dobrych kilka lub nawet kilkanaście lat nie wymaga ingerencji oraz dodatkowych działań pielęgnacyjnych. W pewnym momencie przychodzi jednak czas na mycie elewacji. Cena tej usług zależy od wielu czynników. Jakich?

Dlaczego niezbędne jest mycie elewacji?

Elewacja domu prędzej czy później ulega zabrudzeniu. Na poziom zabrudzeń wpływ ma m.in. zanieczyszczenie powietrza, lokalizacja domu. Niekorzystna jest np. obecność zatłoczonej okolicy czy zakładu przemysłowego. Niestety wszechobecna wilgoć także niszczy budynek i konieczne jest mycie elewacji, cena w tym przypadku jest uzależniona od stopnia zanieczyszczenia.

Przy zlecaniu mycia elewacji należy wskazać, jaką strukturę ma tynk, a tym samym zostanie określona jego nasiąkliwość. Powierzchnie gładkie są najtrudniejsze do zabrudzenia, a i czyści się je znacznie szybciej. Mają niewielką chłonność, dlatego do czyszczenia można zastosować wodę, bez obawy, że w domu rozwinie się grzyb.

Warto przemyśleć rodzaj tynku, aby jego mycie nie stwarzało większych problemów, jeżeli chodzi o czyszczenie.

Mycie elewacji – cena atrakcyjna, dlatego warto zlecić profesjonalnej firmie

Samodzielne mycie elewacji nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom dysponującym odpowiednim sprzętem oraz środkami, istotna jest także ich wiedza na temat struktury tynków i stopnia ich nasiąkliwości. Można dobrać technikę mycia, która nie uszkodzi powierzchni oraz nie wpłynie negatywnie na sam budynek.

Warto wiedzieć, że nieprawidłowe przeprowadzenie mycia elewacji pozostawia wiele negatywnych konsekwencji dla całego budynku, w tym wilgoć, pleśń oraz grzyb. Największą skutecznością wykazują się myjki ciśnieniowe, które bardzo szybko usuwają zabrudzenia, a jeżeli znajdują się w rękach profesjonalistów, ich zastosowanie nie ma żadnego negatywnego wpływu na elewację.

Ile kosztuje mycie elewacji? Cena

Koszt mycia elewacji przez profesjonalną firmę jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć stopień zanieczyszczenia budynku, rodzaj zastosowanego tynku, jak i widoczne już na nim uszkodzenia. Cenę kształtuje także wysokość budynku. Jeżeli firma będzie musiała wykorzystać wysięgnik, aby wyczyścić górną część budynku, cena mycia elewacji na pewno będzie wyższa.

Dbając o czystość elewacji gwarantujesz sobie mieszkanie w estetycznym budynku, gdzie przebywało będzie się bardzo przyjemnie. Zlecając tę usługę profesjonalnej firmie, z pewnością uda się osiągnąć najlepsze rezultaty z możliwych.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here