Miasto walczy z komarami. Opryski mają się ku końcowi

4
3361
Medical photo created by jcomp - www.freepik.com

Magistrat w ubiegłym tygodniu rozpoczął walkę z komarami. Pierwsze opryski odbyły się w ciągu kilku ostatnich dni, a prace poszły bardzo sprawnie, bo już większość prac została wykonana.
Opryski na komary w Zielonej Górze mają się ku końcowi

Pracowity weekend.  Musimy się jednak przyznać, że nie cały, bo tylko wieczory i nocki. Najważniejsze jednak, że cel osiągnięty (prawie, bo dzisiaj będziemy kończyć). O czym mowa? Oczywiście o opryskach przeciwko komarom. Na szczęście udało się przyspieszyć akcję – poinformował na swoim fanpage Zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej.

Szybciej wykonano niż przypuszczono
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pladze komarów, która jest bardzo dokuczliwa dla mieszkańców (czytaj więcej: Plaga komarów w Zielonej Górze. Co miasto z tym zrobi?). Jeszcze w środę Krzysztof Sikora, prezes ZGK, zapowiadał dla ZielonaNews.pl, że wkrótce ruszą opryski. Jak się okazało udało się je zrealizować szybciej niż przypuszczano (pierwotnie miały ruszyć dopiero na początku tego tygodnia i potrwać około tydzień – półtora). Jak wynika jednak z informacji większość oprysków została już wykonana.

Skąd plaga komarów?

Prezes ZGK wyjaśnił nam również, dlaczego w tym roku komary są szczególnie dokuczliwe. Poza pogodą, która w tym roku szczególnie sprzyja insektom, wpływ na to ma także niekoszenie traw. -– Pogoda się zmieniła. Ciepło i deszcz wpłynęły na to, że ta plaga komarów jest szybciej. To, że jest więcej komarów jest też wynikiem tego, czego chcieli mieszkańców, czyli większej bioróżnorodności i rzadszego koszenia. Wysoka trawa sprzyja utrzymywaniu wilgotności, tyle, że w wyższej trawie dobrze czują się kleszcze i komary – wyjaśnił nam K. Sikora.

Opryski są bezpieczne dla ludzi
Urzędnicy zapewniają także, że opryski są bezpieczne dla ludzi. – Odbywają się metodą zamgławiania termicznego, polegającej na uniesieniu preparatu wzwyż przez temperaturę oraz wiatr, co pozwala na rozprzestrzenienie się środka w liście i korony drzew. Preparat nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt – informuje magistrat.

Publiée par Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. sur Dimanche 19 juillet 2020

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Co to za debile, środek nie jest przeznaczony do oprysków roślin i terenów, jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt szczególnie jest wysoko toksyczna dla kotów. Zabija wszystkie owady w tym pszczoły i trzmiele.
    Wystarczy przeczytać ulotkę. Dodam że wszystkie jaskółki i jerzyki padną z głodu po takich zabiegach. Tak samo jak ważki i inne owady. Trzeba dodać że ryby również jeśli ci państwo opryskują zbiorniki wodne.

  2. Komary nienawidzą kremu NIVEA. Jak mu natrzec mordkę kremem nivea,to bedzie plakal i sie obrazi.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here