Kiedy warto kupić ochraniacze na zęby?

0
113
fot. materiały partnera

W sportach kontaktowych, przede wszystkim w sztukach walki, całe ciało narażone jest na różnego rodzaju urazy. Z tego względu tak ważne jest właściwe zabezpieczenie newralgicznych miejsc, w tym zębów i języka. Dlaczego jeszcze i kiedy warto wybrać ochraniacz na zęby?

Ochraniacz na zęby – funkcje ochronne

Ochraniacz na zęby zabezpiecza zęby przed wypadnięciem, złamaniem czy ukruszeniem podczas przyjmowanych ciosów, a także upadków na matę. Jego zadaniem jest również ochrona przed przegryzieniem języka. To niezwykle ważne, bo uszkodzenia zębów są nie tylko bardzo bolesne, lecz też niezwykle kosztowne w leczeniu. Przegryzienie języka to z kolei poważne zagrożenie dla zdrowia zawodnika.

Szczęka ochronna na zęby, która jest dobrze dopasowana, pozwala Ci na efektywny, ale i bezpieczny trening. Skorzystasz z niej zarówno podczas sparingów, jak i walk w oktagonie. Sprawdź, jakiego typu ochraniacze na zęby dostępne są w sklepie Bushido-Sport na stronie https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Ochraniacze-i-usztywniacze_Ochraniacze-na-zeby-438.html.

Szczęka na zęby – różne rodzaje

Szczękę na zęby powinieneś kupić niezależnie od tego, jakiego typu sport kontaktowy uprawiasz. To jedno z podstawowych akcesoriów ochronnych wykorzystywane w boksie, kickboxingu, muay thai czy MMA.

Do wyboru masz modele silikonowe lub żelowe. Te pierwsze są przeznaczone dla osób początkujących oraz trenujących raz na jakiś czas. Oferują bowiem nieco trudniejsze formowanie i dłuższy czas dopasowania. Gwarantują jednak bardzo dobrą ochronę zębów. Żelowe ochraniacze zwykle wybierają profesjonaliści. Tak wykonane szczęki łatwo dopasować z zachowaniem maksymalnej precyzji.

Ochraniacze na zęby – pojedyncze i podwójne

Postaw na pojedyncze ochraniacze na zęby, jeśli trenujesz amatorsko. Szczęka tego typu osłania górne zęby, chroni również język. Dobrze dopasowana gwarantuje komfort podczas nawet intensywnych treningów i sparingów.

Szczęki podwójne są mniej komfortowe w użytkowaniu, dlatego wybierają je najczęściej profesjonaliści, którzy oczekują maksymalnej ochrony.

Szczęka ochronna – jedno z ważniejszych akcesoriów treningowych

W sportach uderzeniowych jesteś narażony na występowanie kontuzji i urazów, nawet tych poważnych. Musisz zatem postawić na akcesoria zabezpieczające, takie jak szczękę ochronną. To dzięki nim Twój trening, sparingi, a także walki w oktagonie przyniosą oczekiwane efekty, a jednocześnie nie będziesz się zmagał z niepożądanymi urazami.

Dopasuj szczękę ochronną do własnych potrzeb. Wybierz akcesorium, które zapewni Ci komfort podczas nauki sztuk walki lub w trakcie ćwiczenia innych sportów kontaktowych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here