Jak wybrać basen dla dzieci: popularne modele i porady

0
126
fot. materiały prasowe

Wodne zabiegi dla dzieci są nie tylko korzystne, ale także przynoszą wiele radości i przyjemności w upalne letnie dni. Więc, aby zapewnić dzieciom wypoczynek, dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie basenu ogrodowego dla dzieci. Obecnie dostępny jest ogromny wybór różnych modeli. Ale jak prawidłowo wybrać basen dla dzieci? Zanim dokonasz wyboru, należy zapoznać się, jakie istnieją rodzaje tych wyrobów i czym się różnią.

Rodzaje basenów i ich zalety

Zwykle po podjęciu decyzji o zakupie tego produktu pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy dla dzieci, aby służył nie tylko jako przedmiot rozrywki, ale także był korzystny dla zdrowia malucha. Najpierw należy poznać rodzaje basenów dla dzieci i przestudiować zalety i wady każdego z nich.

Obecnie istnieją następujące rodzaje basenów dla dzieci:

 • dmuchane;
 • rozporowe;
 • stelażowe.

Baseny dmuchane

Zanim kupisz ogrodowy basen dmuchany, musisz dokładnie zapoznać się ze wszystkimi niuansami tego produktu. Basen dla dzieci powinien być niezawodny, nieskomplikowany i bezpieczny. Najlepiej wybierz wyrób wykonany z wysokiej jakości PVC, ponieważ materiał ten jest odporny na rozciąganie i ścieranie, trudno go uszkodzić przy obciążeniu udarowym.

Baseny dmuchane różnią się kształtem, rozmiarem, głębokością i cechami eksploatacji.

Według kształtu istnieją następujące baseny:

 • okrągłe;
 • kwadratowe;
 • owalne;
 • o nietypowym kształcie.
fot. materiały prasowe

Najbardziej popularny jest kształt okrągły, ponieważ podczas korzystania ciśnienie wody rozkłada się równomiernie na całej konstrukcji. Konieczne jest wybranie kształtu produktu w oparciu o cechy wybranej powierzchni na działce.

Odwiedź stronę aquamonkey.pl, na której znajdziesz szeroki wybór basenów ogrodowych.

Baseny rozporowe

Takie wyroby są produkowane w różnych rozmiarach i średnicach. Istnieją zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Zaletą jest ich wielkość. Dziecko może wygodnie w nim pływać. Modele są bardzo mocne, ostrożnego obchodzenia się wymaga jedynie nadmuchiwany pierścień. Konstrukcja ma zawór do odprowadzania wody oraz przewiduje podłączenie filtra.

fot. materiały prasowe

Wadą jest to, że wymagany jest specjalnie przygotowany teren na działce i mata pod basen. Należy również dokupić środki do uzdatniania wody. Takie baseny są dość drogie.

Baseny stelażowe

Taki model ma szeroką gamę wymiarów. Są najtrwalszymi basenami ogrodowymi dla dzieci. Zaletą jest szybki i łatwy montaż, a także wytrzymałość.

Wadą jest wysoka cena. Montaż wymaga specjalnie przygotowanego miejsca na działce. Model wymaga okresowego oczyszczania wody.

Baseny stelażowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, możesz znaleźć, klikając https://aquamonkey.pl/baseny/rodzaj-basenu/stelazowe.html.

Jak prawidłowo wybrać basen dla dzieci?

Aby nie popełnić błędu, zastanawiając się, jak wybrać basen dla dzieci, najpierw należy szczegółowo zapoznać się z informacjami o produkcie. Określ liczbę warstw PVC oraz jego grubość na ścianach i dnie, aby poznać stopień wytrzymałości konstrukcji. Konieczne jest również wyjaśnienie, czy ściany konstrukcji są wzmocnione oraz co zawiera zestaw wybranego modelu.

Kilka porad dotyczących wyboru wyrobu:

 • Określ czy wybrany model posiada dmuchane dno czy standardowe. Nadmuchiwane dno ochroni dziecko przed urazami podczas upadku i uprzyjemni proces przemieszczania, ponieważ powierzchnia pod produktem nie będzie wyczuwalna.
 • Dowiedz się, jaki brzeg ma model. Lepiej wybrać szerokie brzegi – takie wyroby są stabilniejsze i bezpieczniejsze.
 • Jeśli basen jest duży, warto sprecyzować, czy w zestawie znajduje się filtr i pompa. W przypadku braku w zestawie należy dokupić je osobno.
 • Jeśli produkt jest wyższy niż 1 m, musisz wyjaśnić, czy w zestawie znajduje się drabina.
 • Sprawdź, czy w zestawie z basenem znajduje się mata pod basen, siatka i pokrywa ochronna. Jeśli nie, należy je również dokupić osobno.
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here