Jak prawidłowo inwestować w złoto? Poradnik

0
56

Złoto jest chętnie kupowane przez inwestorów, bo stanowi dobrą lokatę dla kapitału. Jego wartość jest stabilna a przez to bezpieczna. Jakie są zalety inwestowania w złoto?

Inwestycje w złoto to bezpieczne inwestycje. Zawsze była to ceniona lokata, bo na przestrzeni dłuższego czasu jego wartość zwykle rośnie. Oczywiście nie ma co do tego stu procentowej pewności (spadki wartości się zdarzają), ale można zaobserwować, że w perspektywie lat inwestycje w złoto wychodzą na plus. Bardzo ważne jest także to, że na wartość złota nie wpływa inflacja, która z kolei niszczy wartość pieniądza. Warto mieć na względzie, że złoto od wieków jest nośnikiem wartości.

Złoto dobrze radzi sobie nawet w trudnych czasach

Co ważne, złoto dobrze radzi sobie nawet w trudnych czasach, gdy tempo rozwoju gospodarczego spada, a rynki są niestabilne. Złoto, nawet w kryzysie, jest jedną chętniej wybieranych lokat. Złoto można kupić w różnych formach, ale wielu inwestorów podkreśla, że warto inwestować w złoto fizyczne. Ciekawe argumenty przytacza Mennica Mazovia na stronie https://mennicamazovia.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-fizyczne-zloto, która podkreśla wartość złota fizycznego nad „papierowym”. Być może inwestycje w złoto nie są tak zyskowne, jak bardziej ryzykowne inwestycje, ale są znacznie bezpieczniejsze i dlatego doceniają je inwestorzy.

Zamiast mieszkania inwestycja w złoto

Nie ma co ukrywać, że inwestycja w złoto jest znacznie prostsza niż np. zakup mieszkania. Kruszec zawsze można podzielić i część sprzedać, a także dowolnie się z nim przemieszczać. Złoto można nabyć m.in. w formie sztabki lub monety. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Jak pisze Mennica Mazovia na https://mennicamazovia.pl/monety-vs-sztabki-co-lepsze) nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze. Bezsprzeczne jednak jest, że każda z nich jest łatwa w transporcie i po prostu mobilna. A z kolei zakup nieruchomości obarczony jest koniecznością ciągłego o nią dbania i doglądania, a do tego jest to inwestycja „stacjonarna” przypisana do danego miejsca. „Mobilność” złota może świadczyć na jego korzyć. Istotne jest także to, że złoto można szybko wymienić na gotówkę (a nie jak np. w przypadku mieszkania liczyć na szybkiego i atrakcyjnego kupca). Jest to lokata, którą można nie tylko szybko nabyć, ale także zbyć, bo chętnych do jej zakupu nie brakuje. Poza tym proces kupowania złota jest mniej złożony niż choćby inwestycje na giełdach papierów wartościowych. Inwestycja w złoto dla tych co nie ufają wirtualnym systemom

W złocie mogą zagustować także te osoby, które nie są ufne wobec systemów bankowych i nie lubię wirtualnych inwestycji. Złoto jest też niezależne od systemów bankowych. To trochę jak trzymanie pieniędzy w skarpecie, z tym, że bardziej trwałe i obarczone znacznie mniejszym ryzykiem (pieniądze szybciej mogą stracić wartość). Złoto to dobry sposób na ochronę oszczędności przed utratą wartości pieniądza. Warto jednak mieć na uwadze, że inwestycje w złoto nie wiążą się z natychmiastowym zyskiem i na finansowe profity trzeba zwykle trochę poczekać.

Złoto od wieków kojarzy się z bezpieczeństwem. I wydaje się, że lokowanie w nich pieniędzy to pewna i strategiczna inwestycja. Poczucie stabilności jest szczególnie ważne w niepewnych czasach, a lokata jaką jest złoto, może nam to zagwarantować.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here