Jak może zmienić się kąpielisko w Ochli? Prezydent pokazuje wizualizacje

0
1388
fot. ZielonaNews.pl

22 maja magistrat opublikował wyniki ankiety dotyczącej zmian w kąpielisku w Ochli. Mieszkańcy mogli wskazać elementy, które powinny znaleźć się w tym miejscu. Dziś prezydent opublikował wizualizacje.
Kąpielisko w Ochli do remontu. Jakich zmian chcą mieszkańcy?

Głos oddało 1 260 mieszkańców Zielonej Góry. Wśród propozycji zamieszczonych przez miasto największą popularnością cieszyła się piaszczysta plaża (936) a także gastronomia (916). 866 głosów zyskała koncepcja miejsc do piknikowania, a 860 wodny plac zabaw. Nieco mniej, bo 737 zdobyły zjeżdżalnie. A 702 głosy zdobyły miejsca na grilla czy ognisko (czytaj więcej: Kąpielisko w Ochli. Na co zagłosowali mieszkańcy?).

Kto zdecyduje o wyglądzie kąpieliska?
Zgodnie z pierwotnymi założeniami na podstawie wyników ankiet miały zostać opracowane wizualizacje, które po raz kolejny miały być konsultowane z mieszkańcami. Wizualizacje już są. Przedstawił je na swoim fanapge na Facebooku prezydent Janusz Kubicki (post znajduje się pod artykułem)- Kolejny etap to miał być piknik, na którym mieszkańcy mieliby głosować i wybrać to co najlepsze. Teraz chyba ciężko to będzie zrobić. A czas leci. Musimy przystąpić do przygotowania właściwego projektu i budowy. Nie wiem co chłopaki wymyślą ale czas ucieka i trzeba działać – poinformował prezydent Janusz Kubicki. Podkreślał, że w przyszłym tygodniu zapadną decyzje. – Jutro albo pojutrze mamy spotkanie w tej sprawie. Będziemy informować na bieżąco – poinformował nas radny Paweł Wysocki.

Projekt budowlany
Zgodnie z informacją, którą podali radni podczas konferencji (czytaj więcej: Kąpielisko w Ochli – konferencja), po wizualizacjach przyjdzie czas na projekt budowlany. Następnie będzie można wyłonić wykonawcę inwestycji. Jak mówił podczas marcowej konferencji radny Andrzej Brachmański, maszyny budowlane najwcześniej zobaczymy jesienią 2021. – Robimy to wszystko na spokojnie – zapewniał wówczas Brachmański. Koszt inwestycji jest szacowany na 30 milionów złotych.

Skąd wziąć pieniądze na kąpielisko w Ochli?

Budowa kąpieliska w Ochli to inwestycja za miliony złotych. Skąd zatem wziąć takie pieniądze? Radni Andrzej Brachmański, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz zapewniają, że pieniądze się znajdą, a finansowanie będzie możliwe z budżetu miasta.  – Mamy kilka lat oszczędzania. Być może rezygnacja z niektórych pomysłów. Wolałbym, żeby zamiast na amfiteatr, który jest kością niezgody, te pieniądze przeznaczyć na rozbudowę Ochli. Bo w tym przypadku raczej nikt nie powie “ale” – mówił w marcu radny Paweł Wysocki.

Zobaczcie wizualizacje (poniżej)!
Kochani dziś zmiana z zera zrobiło się jedne. Niby nie wielka zmiana ale statystycy powiedzieliby że to o 100 proc….

Publiée par Janusz Kubicki sur Mercredi 3 juin 2020

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here