Odnowa kąpieliska. Plaże, miejsca na piknik, wodny plac zabaw a nawet kosmodrom!

0
1853
fot. ZielonaNews.pl
W marcu magistrat przeprowadził ankietę dotyczącą kąpieliska w Ochli. Chodziło o wskazanie elementów, które powinny znaleźć się w tym miejscu i umilać czas zielonogórzanom. Teraz urząd publikuje jej wyniki. A wśród nich poza typowymi rozwiązaniami, jak plaża czy miejsca do grilla, wskazane zostały takie jak kosmodrom, czy akcelerator cząstek.Kąpielisko w Ochli. Są wyniki ankiety

Zielonogórzanie za pomocą ankiety wskazali wskazali jakie elementy infrastruktury rekreacyjnej powinny się znaleźć na wyposażeniu kąpieliska miejskiego w Ochli. – Swój głos oddało 1 260 mieszkańców Zielonej Góry – informuje urząd miasta w Zielonej Górze. Udział w głosowaniu mógł wziąć każdy i to nawet kilkukrotnie. Głosować można było na różne podane w ankiecie elementy infrastruktury, a także było możliwe zgłoszenie własnego pomysłu.Co wybrali zielonogórzanie?

Wśród propozycji zamieszczonych przez miasto największą popularnością cieszyła się piaszczysta plaża (936) a także gastronomia (916). 866 głosów zyskała koncepcja miejsc do piknikowania, a 860 wodny plac zabaw. Nieco mniej, bo 737 zdobyły zjeżdżalnie. A 702 głosy zdobyły miejsca na grilla czy ognisko.
Poza propozycjami magistratu do urzędu wpłynęły także propozycje mieszkańców. Były i takie typowe jak boisko do piłki plażowej, czy pole namiotowe, albo pola z przyłączami dla kamperów. Ale można znaleźć choćby takie jak akcelerator cząstek czy kosmodrom (wszystkie uwag i propozycje zgłoszone przez mieszkańców znajdziecie tutaj: Uwagi do kąpieliska w Ochli)

Ankieta przeprowadzona, co dalej?
– Do końca maja, na podstawie wyników ankiety  zostaną opracowane 3 koncepcje zagospodarowania terenu. Mieszkańcy ponownie będą mogli wypowiedzieć się w kwestii, która z przedstawionych propozycji najbardziej przypadła im do gustu – informuje magistrat. Pierwotnie zakładano, że odbędzie się piknik konsultacyjny, jednak w obecnych warunkach epidemicznych nie wiadomo, czy ostanie zorganizowany.

Projekt budowlany
Zgodnie z informacją, którą podali radni podczas konferencji (czytaj więcej: Kąpielisko w Ochli – konferencja), przyjdzie czas na projekt budowlany. Później dopiero będzie można wyłonić wykonawcę inwestycji. Jak mówił podczas marcowej konferencji radny Andrzej Brachmański, maszyny budowlane najwcześniej zobaczymy jesienią 2021. – Robimy to wszystko na spokojnie – zapewniał wówczas Brachmański.

Inwestycja za miliony
Budowa kąpieliska w Ochli to inwestycja za miliony złotych Na samą realizacji inwestycji będzie potrzeba ok. 30 mln zł. Pojawia się pytanie, skąd magistrat weźmie pieniądze. Radni Andrzej Brachmański, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz zapewniają, że pieniądze się znajdą, a finansowanie będzie możliwe z budżetu miasta.  – Mamy kilka lat oszczędzania. Być może rezygnacja z niektórych pomysłów. Wolałbym, żeby zamiast na amfiteatr, który jest kością niezgody, te pieniądze przeznaczyć na rozbudowę Ochli. Bo w tym przypadku raczej nikt nie powie “ale” – mówił w marcu radny Paweł Wysocki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here