Gdzie ma powstać nowe schronisko dla zwierząt? Urząd czeka na propozycje

5
476
fot. ZielonaNews.pl

O zmianie lokalizacji schroniska dla zwierząt (obecnie znajduje się przy ul. Szwajcarskiej 4) mówi się od dawna. Placówka od dłuższego czasu boryka się z problemami zarówno technicznymi, bo obiekt wymaga ciągłych remontów, jak społecznymi, bo wielu mieszkańcom przeszkadza hałas jaki generują zwierzęta.

Gdzie ma powstać schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze?

Teraz miasto szykuje się do zmian. Niedawno magistrat zaproponował, żeby schronisko powstało w Łężycy. Lokalizacja nie podobała się ani mieszkańcom okolicy, ani samym pracownikom schroniska. Argumentowano między innymi, że we wskazanej lokalizacji jest  mało cienia. Nieopodal znajduje się strzelnica, a wystrzały będą straszyć zwierzęta. Dodatkowy hałas będą generowały samoloty, które latają w okolicach lotniska w Przylepie.

Jak nie Łężyca, to gdzie?

Miasto jednak nie rezygnuje z planów przeniesienia schroniska i zaprasza zielonogórzan do współpracy. Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. lokalizacji Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Rady Miasta Zielona Góra, Rady Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra, Prezydenta Miasta Zielona Góra i Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt” i Sanepidu. – Od dzisiaj, tj. 13.06.2019 r. zespół zbiera informacje od mieszkańców o potencjalnej nowej lokalizacji Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Propozycje (opis + mapka sytuacyjna) prosimy przesyłać do 16 lipca 2019 r. na adres: redakcja@um.zielona-gora.pl – informuje magistrat.

Czytaj także:

Grzebowisko i schronisko dla zwierząt w jednym miejscu? Jest taki pomysł

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

 1. Jak powstawało obecne schronisko dawno temu to była leśna głusza przy ul. Szwajcarskiej.
  Budujący domy nie wiedzieli, że tam jest i że tam są zwierzęta które mogą hałasować?

 2. A może ro nie mieszkańcom przeszkadza tylko ktoś juz ma plan na zagospodarowanie tego miejsca. Przecież mieszkańców tam wcale tak dużo nie ma… Przy samej szwajcarskiej niewiele więcej od wielu lat. A na pobliskiej kmicica i ketlinga już rzadko coś słychać.

 3. A już w miecie nie ma żadnych pilnych potrzeb?
  Schronisk na Szwajcarskiej jest dobrze zlokalizowane, to ludzie budujący się w sąsiedztwie schroniska stali się jego wrogami. Przypomnę tam było chen za miastem, jak powstawało schronisko.
  Na pewno schronisko wymaga remontów i to miasto bez łaski powinno robić. A miejsca na rozbudowę jak zajdzie taka potrzeba też jest jeszcze tam dość.
  A ludzie jak to ludzie poszczekają i im przejdzie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here