Bolid Formuły I w szpitalu. To część wyposażenia gaming roomu dla dzieci! (ZDJĘCIA)

0
446
fot. ZielonaNews.pl

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstał gaming room, czyli miejsce rozrywki dla pacjentów szpitala. – Dla nas jako lekarzy, którzy pracują w oddziale, to jest jeden z elementów naszej terapii. Taka sala powoduje zmniejszenie lęku i stresu a to bez wątpienia wpływa na terapię naszych pacjentów – przekonywał dziś dr hab. n. med. Marcin Zaniew, prof. UZ, kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii. Salę profesjonalnie wyposażyła zielonogórska firma Domator 24 znana m.in. w produkcji znanych na całym świecie foteli dla graczy Diablo chairs.

Gaming room w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Anna Nowak, współwłaściciel i członek Zarządu firmy Domator 24/ fot. ZielonaNews.pl

W pomieszczeniu są dwa stanowiska do gier komputerowych z wygodnymi fotelami marki Diablo chairs. Jest także pełnowymiarowy bolid Formuły 1. – Już są do niego kolejki – przyznał personel szpitala. Poza tym sala jest wyposażona w kącik dla małego dziecka, telewizor i gry planszowe. A wszystko to dzięki sponsorowi. – Bardzo cieszymy się, że możemy brać udział w tak dużym przedsięwzięciu jak tworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka i  stworzyć dla dzieci salę rozrywki. Jak wiemy proces rehabilitacji u dzieci postępuje lepiej kiedy dzieci mogą się zrelaksować, poczuć bardziej jak w domu. Chciałam też obiecać, że nasza współpraca i partnerstwo na tym się nie kończą  – mówiła Anna Nowak z firmy Domator 24.

Szpital nie mógłby sobie pozwolić na taką salę

Emil Korczak, Lekarz Naczelny Szpitala fot. ZielonaNews.pl

Personel szpitala przyznaje, że gdyby nie wsparcie firmy, to placówka nie mogłaby sobie pozwolić na takie wydatki. – Bardzo się cieszę, że mogę w imieniu zarządu szpitala uczestniczyć w tak miłej uroczystości, która jest dla mnie uroczystością w pewnym sensie modelową, ponieważ szpital, jak państwo wiecie, może pozwolić sobie na wiele wydatków, ale tego typu wydatki przekraczają trochę nasze możliwości. Nie mamy, jak gdyby, możliwości finansowania tego typu przyjemności dla dzieci, przynajmniej w takim zakresie jak tutaj państwo widzicie. Bardzo nas cieszy, że znajdują się firmy, które dzielą się z nami nie tylko swoim sercem, ale także pieniędzmi, fundując tego typu salę zabaw. Doceniamy gest w stosunku do naszych pacjentów, ponieważ tego typu udogodnienia bardzo nam pomagają w pracy – mówił dziś lekarz naczelny szpitala Emil Korczak.

Sala rozrywki zmniejsza lęk i stres

Dr hab. n. med. Marcin Zaniew, prof. UZ – kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii/ fot. ZielonaNews.pl

Gaming room pomocny w terapii dzieci. – Są badania, które pokazują, że dzieci, które spędzają czas w szpitalu w takich komfortowych warunkach i mogą mieć namiastkę domu, choć zakładam, że nie w każdym domu są tego typu gry i zabawy, mają mniejszy stres. Taka sala powoduje zmniejszenie lęku, a to bez wątpienia wpływa na terapię naszych pacjentów. Powoduje, że ten czas, który tutaj spędzają mogą spędzić przyjemnie. Jest to dla nas też nieoceniona pomoc w leczeniu. My oczywiście mieliśmy pewne wątpliwości jak zobaczyliśmy gry komputerowe, bo nie jesteśmy zwolennikami, żeby dzieci spędzały tylko i wyłącznie czas przy grach. Ale firma zagwarantowała szersze opcje. Są zabawy, gry planszowe. Jest kącik dla małego dziecka. Tutaj nie tylko dzieci grają ale przyjemnie i edukacyjnie spędzają czas – tłumaczył M. Zaniew.

Takich sal nie ma w Polsce

Przypomnijmy – pierwsza w Polsce sala gamingowa dla pacjentów powstała w zielonogórskim szpitalu w 2019 r, także z inicjatywy  firmy Domator 24. Teraz powstała nowa, większa w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. – Tego typu projekty, z tego co zdążyliśmy zebrać informacje, nie pojawiają się nigdzie indziej w Polsce, a być może nawet na świecie. Mamy nadzieje, że jesteśmy pewnego rodzaju prekursorami – mówiła dziś Anna Nowak. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here