Dotychczasowe obostrzenia będą przedłużone

0
1029

Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o tym, że dotychczasowe ograniczenia zostaną utrzymana do 18 kwietnia.

Dotychczasowe obostrzenia będą przedłużone

– To z jakim trendem mamy do czynienia będziemy wiedzieli dopiero w kolejnych dniach – wyjaśniał Niedzielski. I poinformował, że obostrzenia zostaną przedłużone na kolejny okres ponad tygodnia. –  W przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję- informuje Niedzielski.

Sytuacja w szpitalach trudne

Blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów. – Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach- informuje rząd.

– Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie – mówił Niedzielski.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here