Co dalej z mostem w Cigacicach? Czy przejazd podczas blokady S3 będzie możliwy?

4
2902
fot. wikimedia/ MOs810Od 1 kwietnia przez most w Cigacicach nie mogą przejeżdżać pojazdy powyżej 3,5 ton. To znaczy, że z tej drogi nie skorzystają ciążówki, ale przede wszystkim ciągniki rolnicze, czy autobusy. Są też zakusy, że most może stać się pieszo-rowerowy (czytaj więcej: Most w Cigacicach będzie pieszo-rowerowy?). Jego stan jest kiepski i jeśli nie podejmie się odpowiednich kroków trzeba będzie wstrzymać tutaj ruch samochodowy na dobre. Problem pojawia się także  wtedy, gdy S3 zostaje zablokowana, bo część samochodów nie może tędy przejechać.Co z remontem mostu w Cigaciach?

Zakaz ten w szczególności daje się we znaki rolnikom, bo nie dość, że nie przejadą przez most to nie mogą skorzystać z drogi ekspresowej S3. A najbliższy przejazd przez rzekę jest dopiero w Nowej Soli i Krośnie Odrzańskim. To powoduje, że żeby dojechać do swoich pól i wykonać pracę przy polach muszą nadłożyć sporo kilometrów. W sprawie umożliwienia przejazdu dla rolników apelowała Lubuska Izba Rolnicza, ale bezskutecznie. Do sprawy na ostatniej sesji rady miasta wróciła radna Anita Kucharska-Dziedzic. – Proszę o przedstawienie terminu remontu mostu w Cigacicach oraz informacji na temat organizacji samochodów ciężarowych i autobusów w sytuacji zablokowania S3 – pytała radna.Co z zakazem?

W odpowiedzi magistrat  poinformował, że Starosta Zielonogórski wystąpił z wnioskiem do Premiera RP o udzielenie dotacji na remont mostu w Cigacicach. – Aktualnie żadnych terminów nie można określić, gdyż nie ma jeszcze odpowiedzi w tej sprawie – informują urzędnicy.  Jeśli chodzi o zakaz ruchu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 ton przez most w Cigacicach to zakaz obowiązuje stale. – Zakaz obowiązuje niezależnie od sytuacji zablokowania S3 – informuje magistrat.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Jak obowiązuje to dlaczego polcja nie blokuje dojazdu do !ostu wszystkim powyżej 3,5 tony? Jadą wszyscy: autobusy, ciągniki, ciężarówki, lawety przekraczające dozwoloną ładowność ??? Normą jest przejazd tirów z bazaltem i wełną do i z Rockwool Polska Sp. z o.o.
    Nie ma policjantów ani urzędasów zabraniających straży pożarnej przejazd przez most na ratunek!!!

  2. A ciężarówki z Rockwool i tak jeżdżą. Ostatnio paliło się też pole i strażacy z Cigaci c i Sulechowa nie mogli przejechać (nie udzielono im zgody). Wysłano strażaków z Zielonej Góry i Zawady.

  3. Noni dobrze a nie podoba sie po co przeprowadzali sie za odredi sulechowa na zakupy a nie do focusa wiesniaki jezdzicie same fzi potem stanac nie mozna wiec niech fakaja sie od zielonej niech zamkna w holere ten most i nie puszczaja tych pedryli

  4. A od kiedy to radna Kucharska Dziedzic reprezentuje gminę i powiat. O ile pamiętam jest radną w Zielonej Górze. Ale to chyba w myśl zasady; jest okazja to dowalę Kubickiemu.
    Dlatego żeby było jasne, nie mam żadnego szacunku dla dla ekoterrorystów

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here