Będzie więcej miejsc parkingowych w mieście? Prezydent musi wziąć się do pracy

1
311

Dziś (20.10) miała miejsce konferencja prasowa dotycząca parkingów w Zielonej Górze, zorganizowana przez Grzegorza Maćkowiaka i Piotra Natkańskiego z PiS.

Na początek Campus A, potem kolejne parkingi

Głównym tematem konferencji była tragiczna sytuacja na uczelnianym parkingu Campusu A przy ul. Podgórnej (czytaj: parking przy Campusie A w fatalnym stanie). – Problem jest poważny dlatego chcemy się zwrócić do pana prezydenta o to, żeby wspólnie z Uniwersytetem pochylił się nad tą kwestią. Przynajmniej jeśli chodzi o ten rok, żeby parking wyrównać. Ludzie skarżą się, że tracą części samochodów na tym parkingu. W przyszłym roku będziemy prosić Urząd Miasta, żeby zrobił tam prawdziwy parking – powiedział Grzegorz Maćkowiak. Zapowiedział również, że to dopiero jeden z pierwszych pomysłów w sprawie parkingów, których w mieście brakuje, a z problemem tym Urząd Miasta niewiele robi. Dodaje również, że miejsca na parkingi są, wbrew temu co twierdzi miasto.

Trochę pozytywnego luzu dla parkingów?

Piotr Natkański nawiązał do słów prezydenta Janusza Kubickiego, które padły podczas informacji o miejskim Sylwestrze (czytaj: Będzie sylwester miejski) – Prezydent powiedział, że jest „trochę pozytywnego luzu w budżecie”, więc są środki na modernizację parkingu. Bo jeżeli są środki na fajerwerki i to dosłownie, to powinny się znaleźć również środki na inwestycje niezbędne – dostrzega P. Natkański, zauważa również, że jest też wiele dzikich miejsc parkingowych, które zasługują na uwagę urzędników – Apelujemy do prezydenta, żeby wytypować pewną komórkę w Urzędzie Miasta, która zajęłaby się lokalizacją miejsc w których naprawdę można byłoby zrobić prawdziwe parkingi – porusza również kwestię stanu chodników w mieście i apeluje, żeby urzędnicy ruszyli w teren i dostrzegli z czym zmagają się mieszkańcy.

“Parkingi 1000 plus”?

Piotr Natkański porusza również kwestię programu Parking 1000 plus zapowiedzianego przez prezydenta miasta na początku tego roku. – Dziś mamy 20 października i nie słyszałem, żeby coś w tej sprawie było robione w związku z tym apel do prezydenta, żeby wziął się do pracy w tej sprawie – mówi P. Natkański. O programie Parkingi 1000 plus pisaliśmy już wcześniej (czytaj: Przybędzie 1000 miejsc parkingowych)

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

 1. Darmowe przejazdy komunikacją miejską! Jak w wielu innych polskich miastach!
  Na pewno nie rozwiąże to problemu – ale samochodem będzie jechał tylko ten, kto ma coś dużego/ciężkiego do przewiezienia.
  Zmaleje ilość spalin, zmniejszy się smog, nie będzie korków, nie będzie problemów z parkingami.
  To nie utopia i nie mrzonka. To konieczność jaką niesie z sobą przyszłość!
  Tymczasem jednorazowe bilety papierowe mają podrożeć z 3 zł do 3,40 zł.
  Oj, Sabo z MZK ZG! Nie idź dalej tą drogą… 😉

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here