Parking na Campusie A w fatalnym stanie. Czy da się z tym coś zrobić? (ZDJĘCIA)

1
829

Brak parkingów lub ich niesatysfakcjonujący stan funkcjonalności dotyka wszystkich mieszkańców Zielonej Góry. Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego nie są wyjątkiem. Jak informuje Grzegorz Maćkowiak z PiS sytuacja parkingu na Campusie A (Podgórna) jest dramatyczna.

Od października do marca sytuacja na parkingu jest nieznośna

Po licznych prośbach studentów Grzegorz Maćkowiak postanowił zainterweniować w sprawie parkingu i poinformować nas o jego stanie. – Sytuacja jest dramatyczna, a niestety będzie tylko gorzej. Każdy kto parkował w tym miejscu choć raz będzie wiedział, że w okresie od października do marca sytuacja na tym parkingu jest dramatyczna. Bardzo często zdarzają się uszkodzenia samochodów, co w połączeniu z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych tworzy sytuację nieznośną – informuje G. Maćkowiak. Studenci apelują do władz Uniwersytetu i miasta o znalezienie środków na remont na zbudowanie prawdziwego parkingu.

To zbyt droga inwestycja

Władze uczelni zdają sobie sprawę z sytuacji na parkingu, niestety nie mogą tego póki co zmienić. Inwestycja jest po prostu za droga. Koszt przebudowy placu może przekroczyć milion złotych, a uczelnia takich pieniędzy nie posiada.
– Na razie nie ma żadnych skonkretyzowanych planów. Przed zimą na pewno ten teren zostanie splantowany, ale to są działania doraźne. Robimy to kilka razy w roku, staramy się w ramach możliwości jakoś to wyrównać. To są działania jakie podejmujemy, ale na chwilę obecną nie przewidujemy inwestycji w postaci parkingu – informuje rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko. Zapytaliśmy także, czy uczelnia zwracała się w tej kwestii o pomoc do miasta. – Miasto pomaga nam przy poważniejszych inwestycjach. Na przykład w tym miesiącu zostanie oddana siedziba Wydziału Prawa i Administracji na placu Słowiańskim. To miasto wyremontowało ten budynek – opowiada E. Sapeńko. O remoncie dawnej Resursy pisaliśmy wcześniej (czytaj: Dawna restauracja Resursa otrzymała nowe życie). Rzeczniczka informuje również, że miasto pomogło w sfinansowaniu zatrudnienia profesorów na Wydziale Prawa i Administracji, a wcześniej w finansowaniu inwestycji w Parku Naukowo-Technologicznym. Uniwersytet Zielonogórski nie zamyka się jednak na pomoc z zewnątrz. – Jeżeli znajdzie się ktoś kto ewentualnie wesprze tę inicjatywę to my jesteśmy tutaj bardzo przychylni i otwarci na współpracę – dodaje Ewa Sapeńko.
Podczas dzisiejszej audycji Radia Index, której gościem był prezydent Janusz Kubicki, poruszona została sprawa parkingu. – My sami, jako miasto nie możemy pomóc w tej kwestii, ponieważ jest to niezgodne z przepisami. Na nie swoim gruncie nie wolno nam realizować inwestycji – powiedział prezydent. Dodał również, że w samym mieście przybędzie miejsc parkingowych.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej powierzyć plac w prywatne ręce i niech sam na siebie zarabia i niech w jego modernizację inwestuje nowy właściciel, udostępniający studentom i pracownikom uczelni swoje miejsca, to w ogólnym rozrachunku zdecydowanie tańsze i mniej wymagające rozwiązanie, a ręka rękę myje. Ja zawsze parkuję na miejscówkach prywatnych, jak choćby http://www.parkingpodwiatrakiem.pl/ i nie żałuję tego, bo jeszcze nigdy nie miałem poważnych powodów do narzekania w przeciwieństwie do nieprzyjemnych przypadków na placach publicznych, których niegdyś bywało niemało.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here