Będzie remont przy targowisku na ul. Owocowej?

1
1311
fot. ZielonaNews.pl

Radny Paweł Zalewski wystosował zapytanie do Prezydenta Janusza Kubackiego i Rady Miasta o szansę na rewitalizacje, remont i budowę parkingów w okolicy ulicy Owocowej w Zielonej Górze.

Radny zwrócił się z zapytaniem, czy planowane są działania rewitalizacyjne, remontowe, inwestycyjne lub inne polegające na poprawie przestrzeni i komunikacji w rejonie ulic: Owocowej, Tylnej, Przemysłowej i Fabrycznej. Chodzi też o obszar znanego targowiska miejskiego, gdzie pogłębia się problem z parkowaniem samochodów.

W piśmie p. Paweł zawarł również rozwiązania, które mogłyby poprawić sytuację. Wymienił m.in. stworzenie miejsc parkingowych w wyniku przekształceń przestrzennych, budowę parkingu dzięki odzyskaniu nieużytkowanych działek prywatnych, np. po wyburzonej octowni. Zaproponował też tworzenie miejsc odpoczynku w postaci zielonych skwerów dla klientów targowiska i okolicznych mieszkańców. Radny wskazał, że przydałyby się również dodatkowe przystanki MZK np. przy samym targowisku.

W odpowiedzi na zapytanie prezydent Janusz Kubicki poinformował, że aktualnie trwa oczekiwanie na nową koncepcję zagospodarowania wraz z rozwiązaniami komunikacyjnymi, opracowaną przez właściciela terenu, czyli PSS Społem. Po jej otrzymaniu podjęta zostanie decyzja o zmianie planu w tym obszarze.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Żenada, zero koncepcji na to co się dzieje w mieście, zero pomysłu na przyszłość miasta. Żeby nie te miliony za przyłączenie sąsiednich terenów to Zielona pozostałaby w latach 90- tych

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here