Będą chowane słupki na deptaku. Koszt to ponad 3 mln zł

0
270
fot. Mirosław Materek

Będą chowane słupki na deptaku. W piątek prezydent miasta Janusz Kubicki podpisał umowę. Dzięki temu na deptaku ma być ograniczony ruch samochodowy, a to z kolej ma zapewnić bezpieczeństwo pieszym.
Będą chowane słupki na deptaku

Słupki pojawią się w 23 lokalizacjach. – W 12 miejscach pojawią się blokady ze słupkami chowanymi elektromechanicznie (blokada systemowa), a w 11 blokady ze słupkami stałymi lub wykręcanymi i elementami małej architektury, np. donicami. Oczywiście te słupki pozwolą na wjazd osobom upoważnionym – informuje prezydent miasta.

Kontrola Centrum Monitoringu
System ma być całodobowo kontrolowany przez Centrum Monitoringu. Umożliwi to odpowiednią reakcję o każdej porze dnia i nocy. Część zaplanowanych blokad jest umiejscowiona w miejscu, gdzie już sięga monitoring a w części monitoring trzeba będzie rozbudować. Zamknięty będzie obszar od od al. Niepodległości aż do Starego Rynku.

Wykonawcą zadania jest firma Indemar ze Szczecina, która prace wykona za 3 mln 318 tys. 663 zł. – Prace zakończą się w tym roku – zapewnia prezydent. Wykonawca ma 200 dni na wykonanie inwestycji.

 

Gdzie pojawią się blokady?

Obszar objęty opracowaniem to centrum miasta o powierzchni 10,6 ha. Poniżej znajdziecie wykaz, gdzie mają pojawić się blokady.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here