1,5 mln zł na nowe miejsca w przedszkolach w Zielonej Górze

0
196
Designed by Freepik

7,7 mln zł trafi do 15 przedszkoli w województwie lubuskim. Pieniądze mają wspomóc po to tworzenie nowych miejsc. 1,5 mln zł dostaną aż trzy przedszkola z Zielonej Góry (Zobacz: listę dofinansowanych projektów). –  To przykład na to, że samorząd województwa wspiera politykę prorodzinną. Mamy wiele sygnałów, że nowe miejsca w przedszkolach są potrzebne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Celem głównym projektów jest utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, rozszerzenie oferty OWP o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, wydłużenie godzin pracy OWP oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

W ramach projektów zostanie utworzonych 514 miejsc wychowania przedszkolnego, 85 nauczycieli uzyska kwalifikacje lub nabędzie kompetencje, 1941 dzieci zostanie objętych dodatkowymi zajęciami wyrównującymi szanse edukacyjne.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here