Zniszczyli kilka nagrobków na cmentarzu. Zostali zatrzymani przez policję (WIDEO)

1
821
fot. Mirosław Materek

Kryminalni z komisariatu I w Zielonej Górze zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za zniszczenie i uszkodzenie kilku nagrobków na cmentarzu miejskim. – Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Do policji trafiło zgłoszenie…

fot. Lubuska Policja

Kilka dni temu, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację od osoby, która słyszała dźwięki tłuczonego szkła na cmentarzu miejskim i zauważyła zniszczone nagrobki. – Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że udał się w nocy na cmentarz, żeby zapalić znicze na grobie krewnych, a następnie poszedł na spacer wzdłuż ogrodzenia. W pewnej chwili usłyszał głośną rozmowę i tłuczone szkło. Gdy rozmawiający odeszli, mężczyzna wszedł na teren cmentarza, żeby sprawdzić co się stało. Gdy zobaczył stłuczone znicze na grobach, powiadomił policję – tłumaczy rzeczniczka policji.

Kilka uszkodzonych nagrobków
Na miejscu okazało się, że kilka nagrobków jest uszkodzonych. – Sprawcy powyrywali przymocowane na stałe wazony, potłukli znicze i uszkodzili kilka płyt imiennych. Policjanci bazując na swoim doświadczeniu rozpoczęli działania operacyjne, żeby ustalić i zatrzymać sprawców. Po kilku godzinach od zdarzenia, mieli już wytypowane osoby, które mogły dokonać tego czynu. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry oraz 21-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłego – informuje M. Stanisławska.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane przez wandali to co najmniej kilka tysięcy złotych.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here