Znęcał się nad psem. Teraz czeka na wyrok

0
183
Designed by Freepik

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w sierpniu ubiegłego roku znęcał się nad psem. 36-latkowi grozi grzywna, a także kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.

W upalny dzień zostawił psa w samochodzie

36-letni mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad psem. 1 sierpnia ubiegłego roku, miał on pozostawić psa w samochodzie osobowym. Ze względu na wysoką temperaturę i niesprzyjające warunki pogodowe, życie i zdrowie psa było zagrożone. Przypominamy, że każdego roku policja i organizacje na rzecz zwierząt przypominają o niepozostawianiu zwierząt w rozgrzanych samochodach. Wysoka temperatura na zewnątrz może doprowadzić do drastycznego nagrzania się wnętrza pojazdu. Pozostawienie zwierząt w samochodzie w takich warunkach, jest przestępstwem.

Zgodnie z przepisami art. 35 ust. 1 A ustawy o ochronie zwierząt kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art.33 lub art. 34 ust. 14 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do  lat 2. Art. 1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem./jcz  

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here