Znamy wykonawcę Trasy Aglomeracyjnej. Ma być gotowa w przyszłym roku

0
732
Powstaną przystanki na Trasie Aglomeracyjnej?

Znamy wykonawcę Trasy Aglomeracyjnej w Zielonej Górze. Została nim firma Budimex S.A. Koszt wykonania inwestycji wyceniła na prawie 22.5 mln zł. Nie była to jednak najtańsza oferta.

Najmniejsze koszty wykonania Trasy Aglomeracyjnej złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych EXPORT-PRIBEX Sp. z o.o. Prace oszacowali na nieco 17,5 mln zł. Oferta jednak została odrzucona, dlatego że zawierała rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia (szczegóły wyboru oferty znajdziecie na stronie urzędu miasta).

Którędy poprowadzi trasa?

Trasa Aglomeracyjna będzie budowana na odcinku od ul. Zjednoczenia do ul. Dworcowej. Powstaną tu dwa ronda. Jedno przy ul. Zjednoczenia, w miejscu gdzie dziś są tory. Drugie przy ul. Dworcowej i ul. Batorego. Z kolei ul. Dworcowa, na odcinku od ul. Ulańskiej do ul. Batorego, zostanie rozbudowana. Powstaną tu również ścieżki rowerowe a przejścia dla pieszych będą doświetlone. W planie budowy trasy uwzględniono także wyburzenie niektórych zabudowań. Trasa Aglomeracyjna ma być gotowa do końca sierpnia 2018 roku.

O Trasie Aglomeracyjnej pisaliśmy niejednokrotnie na naszym portalu. Tutaj znajdziecie mapę przebiegu. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here