Zielonogórski Dzień Elektromobilności

3
131
fot. materiały prasowe

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności i Miasto Zielona Góra zapraszają na Zielonogórski Dzień Elektromobilności.

– Już 1 lipca na zielonogórskim Deptaku będzie można zapoznać się z szeroką ofertą pojazdów elektrycznych lokalnych dealerów. Inicjatywa ma na celu promocję pojazdów elektrycznych, a także przybliżenie mieszkańcom szerokiej oferty pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku – informują organizatorzy. Wydarzenie ma także charakter edukacyjny, ponieważ promuje zeroemisyjne środki transportu jakimi są samochody elektryczne.

Zielonogórski Dzień Elektromobilności. Gdzie i kiedy?
– Zapraszamy do odwiedzania strefy z pojazdami elektrycznymi, 1 lipca, od godziny 10:00 na zielonogórskim Deptaku, tuż obok Ratusza – wyjaśniają organizatorzy.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

 1. Czy w ramach tego dnia zostanie otworzona stacja ładowania na ul.Botanicznej ? Może pan Prezydent przetnie znowu wstęgę i ogłosi kolejny sukces ?

 2. Zeroemisyjne?
  Czyście z więźnia pouciekali, czy jak?
  Przecież i wyprodukowanie i późniejsza utylizacja zestawu baterii do takiego pojazdu powoduje taką emisję do atmosfery tak wielu szkodliwych związków chemicznych i gazów, że gdzie tu mowa o zeroemisyjności.
  Sama produkcja energii elektrycznej niezbędnej do ładowania takich pojazdów też nie jest w Polsce zeroemisyjna, bo wytwarzamy ją spalając węgiel.
  Pominę już czas ładowania i dostępność infrastruktury do ładowania.
  Czy ktoś z Was wyobraża sobie wieżowiec i wiszące z niego dziesiątki albo i setki przedłużaczy elektrycznych podpiętych do stojących na parkingu pojazdów „zeroemisyjnych”? 😀 😀 😀

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here