Zdewastowali miejski szalet. „Wpadli” dzięki kamerom (WIDEO)

0
233
fot. Lubuska Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zdewastowali miejską toaletę w Babimoście. – Ustalenie tożsamości wandali było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja. 
Dewastacja szaletu miejskiego

Do komisariatu Policji w Sulechowie wpłynęło zgłoszenie od przedstawiciela urzędu miejskiego w Babimoście o dewastacji szaletu publicznego. – Wraz z przyjętym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, policjanci  zabezpieczyli nagranie z monitoringu zainstalowanego w budynku szaletu. To nagranie natychmiast trafiło do policjantów kryminalnych, a ci rozpoczęli działania operacyjne. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość młodych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Obaj są mieszkańcami Babimost – relacjonuje policja.

Uszkodzili muszę klozetową, kosz na odpady, drzwi…

Jak ustalili policjanci, wandale uszkodzili muszlę klozetową, kosz na odpady, drzwi wewnętrzne oraz wieszak ścienny. Straty oszacowano na 3 tys. zł. – Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostaną zobowiązani do naprawienia strat jakie spowodowali – tłumaczy policja. Wideo z monitoringu poniżej.
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here