Zderzenie na przejeździe rowerowym

0
436

W minioną niedzielę (17.03) przed godziną 10.00, w Zielonej Górze na ulicy Energetyków doszło do niebezpiecznego zdarzenia na przejeździe rowerowym.

– Kierująca taksówką na aplikację nie ustąpiła pierwszeństwa małoletniej rowerzystce znajdującej się na przejeździe i potrąciła ją. Na szczęście dziecko pomimo upadku nie odniosło poważniejszych obrażeń. Kierująca samochodem 38-latka została ukarana mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych – informuje policja.

Policja prosi wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. – Pamiętajmy o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu. O szczególną ostrożność prosimy także niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów czy użytkowników hulajnóg! Bądźmy czujni i nawet gdy znajdujemy się na przejściu czy przejeździe, zawsze sprawdzajmy czy możemy bezpiecznie przejść i przejechać na drugą stronę. Pieszych prosimy o niekorzystanie z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez przejście, bo nie dość, że jest to wykroczenie, za które możemy dostać mandat, to dodatkowo pozbawiamy się zmysłu, który w razie niebezpieczeństwa może uratować nam zdrowie, a nawet życie – informuje policja.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here