Zderzenie kierującej hulajnogą z pieszą. Piesza trafiła do szpitala (WIDEO)

1
1241
fot. KMP Zielona Góra/ wideo z monitoringu

W Zielonej Górze doszło do zderzenia kierującej hulajnogą z pieszą, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Zderzenie kierującej hulajnogą z pieszą w Zielonej Górze

W poniedziałek wieczorem (12 września) na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do wypadku z udziałem kierującej hulajnogą i pieszej, która wchodziła na przejście. – Piesza upadła i uderzyła głową o asfalt, a w konsekwencji ze złamaniem kości trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Konieczność przestrzegania przepisów drogowych
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. – Pieszych prosimy, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem: samochodem, rowerem czy właśnie hulajnogą, pieszy odnosi poważniejsze obrażania – tłumaczy rzeczniczka policji.

Policja przypomina użytkownikom hulajnóg:
– limit prędkości na ścieżce lub jezdni (jeżeli dozwolone jest poruszanie hulajnóg na niej, czyli brak jest ścieżki dla rowerów, a wszystkim innym pojazdom na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 kilometrów na godzinę) to 20 kilometrów na godzinę.
– Zabrania się korzystania z tego pojazdu przez więcej niż jedną osobę.
– Zabronione jest także korzystanie podczas jazdy z telefony komórkowego oraz przewożenie zwierząt czy ładunków.
– Zabronione jest korzystanie z hulajnóg po spożyciu alkoholu.
– Hulajnogą nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych, na którym nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów.
Podczas jazdy po chodniku użytkownik hulajnogi musi:
-Jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
– Zachować szczególną ostrożność.
– Ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich! Szanujmy innych użytkowników ruchu drogowego, a swoim zachowaniem nie stwarzajmy zagrożenia ani dla siebie ani dla innych. Odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji!

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Kierująca hulajnogą zapewne widziała idących obok pieszych i powinna przewidzieć, że któryś z nich może wejść na przejście i dojeżdżając do przejścia powinna mocno przyhamować

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here