Zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał 2,4 promila alkoholu i dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów!

0
2494
fot. Lubuska Policja
Patrol policji dzisiaj rano o godzinie 8.40 na ulicy Bankowej w Sulechowie zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Audi A3. – Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu – informuje policja. Jak się okazało mężczyzna ma aż dwa sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów!Zachowywał się podejrzanie

Kierujący pojazdem mężczyzna zachowywał się podejrzanie i policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Policjanci sprawdzili dokumenty kierującego – okazał się nim 48-letni mieszkaniec gminy Sulechów, który ma orzeczone dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów – przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie i Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. – Policjanci ustalili również, że samochód prowadzony przez 48-latka nie ma aktualnych badań technicznych – dowód rejestracyjny pojazdu został więc zatrzymany – tłumaczy policja.

Odwieziony do komisariatu
Nietrzeźwy kierujący został odwieziony do Komisariatu Policji w Sulechowie, a samochód przekazany został rodzinie mężczyzny. Ponieważ policjanci nie mogą przesłuchiwać osób pijanych – 48-latek dostał wezwanie do stawienia się w komisariacie po wytrzeźwieniu.
– Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty popełnionych przestępstw – złamanie sądowego zakazu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za obydwa przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo mężczyzna ma już wyrok w zawieszeniu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – sąd może więc zdecydować o odwieszeniu kary za przestępstwo popełnione po raz kolejny – tłumaczy policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here