Zapewnij sobie przestrzeń do całorocznego wypoczynku. Zmień swój taras w ogród zimowy!

0
268
fot. materiały prasowe

Żyjemy w klimacie, w którym lato kończy się zbyt szybko, a coraz chłodniejsze wieczory nie pozwalają do woli relaksować się na balkonie lub przydomowym tarasie. Z rezygnacją więc przenosimy się do ciepłego salonu, często zasłaniając okna i tęskniąc za panoramicznym widokiem ogrodu i okolicy. Czy można temu zaradzić i przez cały rok cieszyć się własnym tarasem? Oczywiście! Wystarczy urządzić na nim… zimowy ogród.

Co zyskasz, budując ogród zimowy? Przede wszystkim prestiż oraz wygodę dla rodziny

Chociaż ogrody zimowe i oranżerie stają się coraz bardziej popularne, wciąż jeszcze są postrzegane jako oznaka indywidualności i niebanalnych pomysłów na aranżację przestrzeni. Nic dziwnego, gdyż na początku ich historii, w XIV wieku, były spotykane jedynie na dworach królewskich, w ogródkach przyklasztornych i w ogrodach botanicznych. Dziś każdy może stać się posiadaczem ogrodu zimowego i stworzyć w nim miejsce idealne do uprawy egzotycznych roślin czy po prostu, do odpoczynku. Ale czy w ogóle warto inwestować w ogród zimowy na tarasie? Przeczytaj poniższe podpunkty i sam zdecyduj:

  • Ogród zimowy powiększa użytkową powierzchnię budynku i staje się drugim, całorocznym salonem.
  • Nie trzeba na niego rezerwować dużej ilości miejsca – wystarczy istniejący już taras.
  • Taki ogród doskonale izoluje dom przed skrajnymi temperaturami: w zimie zmniejsza koszty ogrzewania, a w lecie zapewnia przyjemny chłód.
  • Jest jednocześnie częścią domu i ogrodu, a także stanowi płynne, estetyczne wizualnie przejście między nimi.
  • Ogród zimowy sprawia, że niezależnie od pory roku możesz czuć stały kontakt z naturą, a nierzadko podziwiać piękny krajobraz, którego nie widać bezpośrednio z okna.

Kwestie techniczne, czyli dowiedz się, jak skonstruowany jest ogród zimowy

Czujesz, że zimowy ogród jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie? Zatem nie pozostaje Ci nic innego, jak przystąpić do realizacji planu. Na rynku polskim istnieją już firmy, które biorą na siebie jego zaplanowanie i skonstruowanie. Przykładem jest chociażby BTM-Eurolinx, gdzie profesjonaliści stworzą projekt zgodny z Twoimi wymaganiami. Warto wiedzieć, że ogród zimowy znajdujący się na tarasie to dość prosta konstrukcja, składająca się w dużej mierze z profili drewnianych, aluminiowych, stalowych albo z tworzywa PCV. Widok zapewniają duże tafle szkła lub płyty z poliwęglanu. Decydując się na współpracę z ekspertami, masz pewność, że będą one odporną na uszkodzenia barierą dla promieni słonecznych, a także niskich albo wysokich temperatur. Do budowy ogrodu zimowego zwykle wybiera się lekkie materiały, ułatwiające montaż. Jeśli planujesz jego wykonanie, zwróć uwagę na to, po której stronie świata ma się znajdować. Najlepszym wyjściem okaże się ściana wschodnia i zachodnia, gdzie nie ma nadmiernego nasłonecznienia, ale życiodajne promienie są obecne przez część dnia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here