Zagraniczny rachunek bankowy – co warto o nim wiedzieć?

0
100
fot. materiały prasowe

Coraz więcej mówi się o tym, że posiadanie zagranicznego rachunku bankowego to świetny pomysł. Nie brakuje jednak osób, które w ogóle nie wiedzą, że takie rozwiązanie jest możliwe. Tymczasem obowiązujące w Polsce prawo w ogóle nie zabrania posiadania rachunków bankowych poza Polską. Zobaczmy, co można zyskać, decydując się na takie rozwiązanie, a także co zrobić, aby taki rachunek otworzyć.

Kiedy może przydać się zagraniczny rachunek bankowy?

Decydując się na założenie rachunku bankowego w zagranicznym banku, można przede wszystkim skutecznie uchronić posiadane oszczędności przed ewentualnymi zawirowaniami w kraju. Przykład? Większość z nas z pewnością pamięta bankructwo Grecji. Mieszkańcy tego kraju w panice wypłacali pieniądze, obawiając się tego, że państwo zdecyduje się je zablokować. Gdyby posiadali rachunek w innym kraju, nie musieliby się tego obawiać. Jeśli rozważasz założenie rachunku bankowego w innym państwie, pamiętaj, że nie są wymagane do tego żadne zezwolenia. Jeżeli temat ten Cię zainteresował, wejdź na https://www.thompsonstein.com/zagraniczny-rachunek-bankowy/osobisty-zagraniczny-rachunek-bankowy/.

Co zrobić, aby założyć rachunek bankowy za granicą?

Oczywiście konto bankowe można założyć samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że pochłonie to nieco czasu. Jednocześnie brak znajomości języka obowiązującego w danym kraju może być bardzo dużym utrudnieniem. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy zajmującej się świadczeniem usług w tym zakresie. To gwarancja tego, że wszystkie formalności zostaną dopełnione. Doświadczone firmy gwarantują merytoryczne wsparcie niezależnie od tego, w jakim kraju otwierany jest rachunek bankowy. Pracownicy takich firm posiadają szeroką wiedzę na temat usług bankowych, posługują się również językami obcymi. Dzięki temu przez całą procedurę jest im przejść zdecydowanie łatwiej. UWAGA: skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w zakładaniu rachunków bankowych wymaga podpisania stosownego pełnomocnictwa, na mocy którego firma może reprezentować swojego klienta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here