Z Zielonej Góry pojedziemy pociągiem w Karkonosze?

1
2542
Nowe nazwy na tablicach PKP w Zielonej Górze

Wczoraj, 15 marca, odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i spółki Przewozy Regionalne. Wśród omawianych tematów znalazło się uatrakcyjnienie oferty turystycznej przewozów kolejowych. Jedną z rozważanych opcji jest uruchomienie linii z Zielonej Góry do Szklarskiej Poręby. – W związku z oczekiwaniami podróżnych w zakresie możliwości dojazdu w Karkonosze warto rozważyć uruchomienie pociągu weekendowego na trasie Zielona Góra – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna i z powrotem umożliwiającego jednodniowe wyjazdy turystyczne w góry – informuje UMWL.

Poznaj lubuskie na rowerze

Dodatkowo Przewozy Regionalne planują wprowadzenie nowej oferty, atrakcyjnej dla miłośników dwóch kółek. – Podczas spotkania przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne przedstawiły bardzo atrakcyjną, zupełnie nową ofertę: „Poznaj Lubuskie na rowerze”: nowe połączenie Zielona Góra- Tuplice i z Tuplic do Parku Mużakowskiego nową ścieżką rowerową, do Łagowa na Lubuski Festiwal Filmowy – z Gorzowa i Zielonej Góry, na grzyby do Leszna Górnego i Pliszki – na Rzepin koło Budachowa, nad jezioro do Ośna i Pszczewa, do Lubska i Gubina wycieczka wzdłuż pogranicza – informuje UMWL. Pociągi turystyczne zostaną zaopatrzone w materiały promocyjne, przewodnika. Urząd planuje także promowanie tej formy rekreacji na gminnych imprezach i podczas lubuskich świąt. Jest też oferta dla gmin dotycząca wspólnego biletu na pociąg i komunikację miejską.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobrze, że w weekendy będzie bezpośrednie połączenie w Karkonosze.
    Proponuję naprzemiennie kurs pociągu; jeden weekend do Szklarskiej Poręby i jeden do Karpacza. Będzie bardziej atrakcyjnie. A jeżeli jest czynna linia z Jeleniej Góry do Świeradowa to trzeci weekend właśnie tam.
    Przecież nie powinno to być stałe weekendowe połączenie Zielona Góra – Szklarska Poręba bo jego atrakcyjność szybko się wyczerpie. Natomiast takie urozmaicone powtarzalne co dwa, trzy tygodnie połączenie ma szanse powodzenia. Znając rozkład jazdy można i trzeba go rozpropagować a ludzie lubiący górskie włóczęgi szybko to zaakceptują.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here