Wzmożone kontrole policji w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

1
1294
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci sprawdzają jak mieszkańcy powiatu stosują się do nowych przepisów. Od wczoraj (1 kwietnia) weszły w życie nowe obostrzenia i zakazy w walce z koronawirusem. – Zielonogórscy policjanci sprawdzają jak do tych nowych zasad stosują się mieszkańcy naszego powiatu. Na ulicach Zielonej Góry i Sulechowa oprócz policyjnych radiowozów spotkacie państwo również patrole piesze– informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Zakaz z korzystania parków

Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad itp. miejsc, zakaz wychodzenia z domu osobom do 18-go roku życia bez opieki dorosłego, czy też utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, to tylko niektóre z obowiązujących od środy (1 kwietnia) zakazów wprowadzonych przez rząd w walce z koronawirusem. Jak do tych obostrzeń stosują się mieszkańcy powiatu sprawdzają policjanci KMP w Zielonej Górze.

Policjanci sprawdzali wiele miejsc w mieście
Policjanci sprawdzali deptak, skwery i parki oraz miejsca gdzie młodzież lubi spędzać czas wolny. Na ulicach Zielonej Góry i Sulechowa wczoraj mogliśmy zauważyć, że mieszkańcy  poważnie potraktowali nowe przepisy. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie również przez cały okres obowiązywania zakazów i obostrzeń – informuje M. Barska.

Więcej policyjnych patroli
W związku z wejściem kolejnych zakazów wprowadzonych przez rząd w walce z koronawirusem, w teren wyjechało więcej policyjnych radiowozów, a na ulice Zielonej Góry i Sulechowa wyszły także patrole piesze. – To ważne, lekceważąc zakazy zagrażamy nie tylko sobie, ale innym, dlatego nowe przepisy muszą być bezwzględnie przestrzegane. Za złamanie zakazów musimy liczyć się z karami finansowymi od 5000 do nawet 30 000 złotych – informuje M.Barska.

Bądźmy odpowiedzialni – Informacje o nowych wprowadzonych zakazach, znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki.

Policja apeluje
Policja apeluje: Prosimy wszystkich o poważne podejście do obecnej sytuacji, która dotyczy nas wszystkich oraz o przestrzeganie zakazów. Pamiętajmy, że wprowadzone obostrzenia są dla bezpieczeństwa mieszkańców, a nie przeciwko nim. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nas samych oraz naszych najbliższych.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zdjęcia nr 3, 4, 5, 6, 7
    Rozumiem, że odstęp 2m został zachowany? Czy te przepisy obowiązują tylko gawiedź?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here