Wzgórza Piastowskie zamienią się w budynki i pawilony handlowe? Zgłoś swoje uwagi

0
1920
Powstanie wypożyczalnia rowerów na Wzgórzach Piastowskich
fanpage Janusz Kubicki

Wzgórza Piastowskie mają zostać poddane rewitalizacji. Według planów zielone tereny mają zamienić się w mury budynków i parkingi samochodowe. Można jeszcze zgłaszać uwagi.

Wzgórza Piastowskie mają pozostać terenem leśnym

Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta nawołuje mieszkańców Zielonej Góry do zgłaszania uwag do planu zagospodarowania terenu Wzgórz Piastowskich. Uwagi można zgłaszać do 5 maja. W proponowanym przez Janusza Kubickiego planie, Wzgórza Piastowskie zmienią się z terenów leśnych na teren budowlany, gdzie mogą powstać parkingi  i obiekty handlowe. Na tym terenie mają powstać także drogi i zmienić się infrastruktura. ZTUM podkreśla, że będzie to miało wpływ na środowisko i nie wyraża zgody na takie zmiany. ZTUM proponuje, aby inwestycje infrastrukturalne planowane na Wzgórzach przenieść w okolice kąpieliska miejskiego w Ochli i poddać je modernizacji.

ZTUM chce zachowania poprzedniego planu zagospodarowania terenu Wzgórz Piastowskich, który powstał w 2011 roku i nie zmienia przeznaczenia terenu. Wzgórza mają pozostać terenem leśnym z ewentualnymi drobnymi ingerencjami.

Wzór uwag, który można podpisać i wysłać do prezydenta miasta tutaj.

Petycja przeciwko degradacji Wzgórz tutaj.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here