Woda w Zielonej Górze skażona bakterią coli. Najnowsze informacje!

1
2242
Skażona woda
fot; wordpress.com

Komunikat nr 4 dot. przydatności wody do spożycia z ujęcia Zielona Góra – Zatonie.

Nadal obowiązuje Decyzja Nr 1736 NS-HK/2017 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze ze wszystkimi ograniczeniami w poprzednich komunikatach i utrzymywane będą punkty z zastępczymi źródłami wody w dotychczasowych lokalizacjach.
Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informują, że w próbkach wody pobranych w dniu 16 września br. tj. w sobotę, z instalacji wewnętrznej Przedszkola przy ulicy Racula – Głogowska 65 nie stwierdzono bakterii Escherichia coli, ani bakterii grupy coli.
W próbce wody pobranej z instalacji wewnętrznej świetlicy przy ul. Racula – Głogowska 64 stwierdzono obecność bakterii coli w ilości 1 (0-8) jtk/100 ml.

W dniu jutrzejszym podamy informację o wynikach badania wody pobranej dziś, tj. w poniedziałek, 18 września br.
Woda ze Stacji Uzdatniania Wody Zatonie jest czysta pod względem bakteriologicznym i kontynuowana jest dezynfekcja wody pochodzącej z tej Stacji.

Przepraszamy wszystkich Mieszkańców Sołectw Zatonie, Barcikowice, Drzonków, Racula, Sucha i Ługowo za utrudnienia w korzystaniu z wody.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Szlak mnie zaraz trafi. XXI wiek,cuda na kiju a te barany od tygodnia nie wiedzą,jak wyczyścić wodę.Matoły jedne,tu podają o czystości na ujęciu wody w Zatoniu, tu zakaz mycia,nie mówiąc o piciu,Sanepid ręce umył ale u siebie…a my my śmierdzieć.? wodociągi to samo…jest awaria ale skażenia nie ma.. ale zakaz istnieje nadal. No k….a mać,kto tam pracuje? 8 dni mija, a oni nadal gówno zrobili,bo jesteśmy w tym samym miejscu. Nic nie wiedzą,nic nie robią…samo się wyczyści. Chlorem sypią,jak za Króla Ćwieczka i zadowoleni. A władze miasta …cicho sza! Poczekajcie,nadejdzie czas wyborów to wam tak damy chloru, że przestaniecie się myć i golić!!!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here