Właściciel TK Maxx uruchamia centrum dystrybucyjne. Będzie ponad tysiąc miejsc pracy

1
8202
fot. materiały prasowe

W Sulechowie powstaje największe centrum dystrybucyjne TJX Europe w Europie kontynentalnej.
Nowe centrum dystrybucyjne

TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx uruchamia swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce. Prace budowlane rozpoczęły się na początku marca 2021 roku w Sulechowie, w województwie lubuskim. Nowo powstały obiekt będzie największym centrum dystrybucyjnym TJX Europe w Europie kontynentalnej, które w pierwszym roku działalności utworzy ponad 1000 miejsc pracy.

Drugie w Polsce centrum dystrybucyjne
Budynek o metrażu ponad 61 000 m2 powstanie na działce o powierzchni 23 ha w Sulechowie. Będzie to drugie, po Wrocławiu, centrum dystrybucyjne TJX Europe w Polsce i szóste w Europie – obok Bergheim w Niemczech oraz Stoke, Wakefield i Walsall w Wielkiej Brytanii.  – Produkty procesowane w nowo powstałym obiekcie będą transportowane do ponad 200 sklepów TK Maxx, zlokalizowanych w Austrii, Holandii, Niemczech oraz Polsce. Za budowę centrum dystrybucyjnego odpowiada Panattoni – europejski deweloper powierzchni magazynowych. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego, w którym w pierwszym roku działalności zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób, planowane jest na jesień/zimę 2022/2023 – informuje biuro prasowe.

Obiekt w Nowym Kisielinie
W ramach przygotowań do otwarcia centrum dystrybucyjnego w Sulechowie, TJX Europe we współpracy z Panattoni buduje obiekt w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry, gdzie już latem bieżącego roku powstanie tymczasowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 20 000 m2. Magazyn pozwoli na opracowanie struktur kadrowych i procesów działania, jakie zostaną następnie zaimplementowane w nowo powstałym centrum dystrybucyjnym w Sulechowie. W związku z rozbudową obiektu w Nowym Kisielinie planowane jest utworzenie ponad 300 nowych miejsc pracy.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here