Włamali się do opuszczonego domu i mieszkali tam cztery miesiące. Zatrzymała ich policja

0
884
fot. KMP Zielona Góra

– Dzielnicowi z Babimostu zatrzymali w minioną środę (03.02) dwóch mężczyzn, którzy w październiku 2020 roku włamali się do opuszczonego domu, zamieszkali w nim i przez ten czas dewastowali budynek. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia – informuje zielonogórska policja.
W środę (03.02) w południe, dzielnicowi z Babimostu zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w mieście. – Właścicielka posesji, która w nim na co dzień nie mieszka, przyjechała skontrolować czy z domem wszystko w porządku i okazało się, ze nie może dostać się do środka. Ktoś zablokował drzwi od wewnątrz. Kobieta zauważyła również wybite piwniczne okno – wyjaśnia policja.
Policjanci po przyjeździe na miejsce weszli do domu i zastali w nim dwóch znanych im mężczyzn, którzy już byli wcześniej notowani za przestępstwa i wykroczenia. – To dwaj mieszkańcy Babimostu, 24-latek i 35-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Właścicielka domu po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń zauważyła, że skradziony został dekoder telewizyjny oraz zniszczone zostały meble w kuchni i pokojach. Straty wyceniono na kilkaset złotych – informuje policja.
24-latek i 35-latek usłyszeli wczoraj zarzuty popełnionego przestępstwa. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here