W tunelu przy dworcu zejdź z roweru. Czy będą udogodnienia dla rowerzystów?

0
479
fot. ZielonaNews.pl

Do dworca PKP od strony ul. Towarowej dojedziemy ścieżką rowerową. Jednak przed tunelem przy dworcu PKP należy zejść z roweru. Póki co, by przedostać się z rowerem na drugą stronę musimy go przenieść przez schody (ewentualnie spróbować “wpakować” do windy). Czy po remoncie się to zmieni?

Trwają prace przy pochylni

Czytaj dalej za reklamą —-> 
W tej chwili trwają prace wykończeniowe przy pochylni od strony ul. Dworcowej. Dzięki temu zarówno rowerzyści, jak i osoby z wózkami, walizkami czy niepełnosprawni będą mogli swobodnie, bez barier, poruszać się od ul. Dworcowej do ul. Towarowej, a także między peronami. Pojawiło się jednak pytanie o rampy na perony, których w tej chwili nie ma. Czy to się zmieni? O to zapytaliśmy radnego i prezesa stowarzyszenia Rowerem do Przodu, Roberta Górskiego

Czytaj dalej za reklamą —-> 


Będzie rampa, ale nie na każdy peron

Prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu wyjaśnił nam, że na wejściu na peron pierwszy pojawi się rampa. – Na peronie drugim jest winda. Nie ma technicznej możliwości zrobienia tam rampy – tłumaczy R. Górski. Jednak wypracowane ułatwienia powinny przyczynić się dla komfortu mieszkańców. Jak zapewnia na fanpage stowarzyszenia pojawienie się pochylni to efekt wielu rozmów i spotkań zarówno z urzędem miasta, PKP jak i mieszkańcami. – Istniejący tunel pod torami przy dworcu PKP prowadzący do peronu 2 został wydłużony do ul. Towarowej. Do tunelu prowadzą pochylnie, z których będą korzystać rowerzyści i piesi, w tym osoby niepełnosprawne, matki z wózkami i podróżni z walizkami na kółkach. Z obu stron torowiska powstały drogi dla rowerów, które są strategicznymi inwestycjami dla stworzenia spójnej sieci dróg dla rowerów w naszym mieście – czytamy na fanpage stowarzyszenia. 

Czytaj dalej za reklamą —-> 


 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here