W czym może się przydać Trello w firmie?

0
93
fot. materiały prasowe

W ostatnich latach obserwujemy rozwój narzędzi mających za zadanie ułatwiać organizację pracy. Jednym z takich narzędzi jest aplikacja Trello. Została ona stworzona z myślą o konieczności usystematyzowania etapów pracy. Opiera się ona na metodzie kanban, która wywodzi się z japońskiego systemu zarządzania pracą i sterowania produkcją. Przyjrzyjmy się bliżej tej aplikacji i poznajmy jej możliwości.

Czym jest aplikacja Trello?

Trello jest narzędziem oferującym możliwość usystematyzowania pracy. Z powodzeniem można ją wykorzystywać w najprostszych celach prywatnych jak np. zrobienie listy zakupów. Z jej pomocą możemy też tworzyć bardziej skomplikowane struktury i planować w niej poszczególne etapy pracy np. Nad profesjonalnym projektem. W związku z tym przyda się ona zespołom w mniejszych firmach i dużych korporacjach. Jak pokazują przykłady, nie ma ograniczeń co do jej stosowania. Co ważne jest to aplikacja, z której możemy korzystać mobilnie, jak i z poziomu przeglądarki. Oznacza to, że możemy po nią sięgać podczas korzystania z dowolnego urządzenia.

Jak działa aplikacja?

Aplikacja Trello jest intuicyjna, a sposób jej działania nieskomplikowany i dostępny nawet dla osób zaczynających pracę z takimi narzędziami. W pierwszym kroku, po rejestracji mamy kilka dostępnych opcji tworzenia tak zwanych tablic, czyli mówiąc najprościej projektów. Stanowią one podstawę naszej pracy. Tworząc tablicę, możemy zdecydować czy będzie ona widoczna dla wszystkich członków zespołu, dla wybranych osób, czy też jest tablicą prywatną. Oprócz tego w aplikacji pracujemy z listami i kartami.

Pierwsze z nich to miejsca, czy inaczej zbiory zadań, gdzie w dalszej kolejności umieszczamy karty, na których umieszczamy konkretne zadania. Listy możemy w łatwy sposób kategoryzować, co ułatwia ich przegląd. Samodzielnie ustalamy kategorie list, co pozwala w łatwy sposób poruszać się po tablicy i monitorować postępy w pracy. Na samych kartach mamy możliwość ustalania osób z konkretnymi zadaniami. Możemy dodawać etykiety i oznaczać je wybranymi kolorami. Co ważne, mamy też opcję dodawania załączników poprzez linkowanie, import z komputera czy też dropboxa lub dysku google.

Do czego możemy wykorzystywać aplikację Trello?

Jak wspomniano na samym wstępie, możliwości tego narzędzia są nieograniczone. Możemy w niej zrobić listę zakupów, zaplanować naukę, ale także stworzyć listę zadań odnoszących się do profesjonalnych i skomplikowanych projektów biznesowych. Aplikacja Trello i jej funkcje przydadzą się w każdej firmie, w której planowanie poszczególnych etapów pracy jest niezbędne.

Możemy z niej korzystać pracując w zespołach i w prosty sposób tworzyć tablice z zadaniami przypadającymi poszczególnym osobom. Wyznaczać też możemy kolejne etapy, które będziemy na bieżąco śledzić. Pomoże to w łatwy i przejrzysty sposób ocenić, co jeszcze zostało do zrobienia i jak wyglądają postępy. Bez wątpienia jest to świetne narzędzie do zarządzania pracy w zespołach, które sprawia, że każdy etap i zadanie jest przejrzyste i monitorowane w czasie rzeczywistym.

Dowiedz się więcej na https://leadership-center.pl/blog/trello-poradnik/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here